Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Mrazivá slova

Proč nás ISIS nesnáší? Islamisté odhalili ŠEST DŮVODŮ

Islámský stát
Zdroj: Profimedia
Islámský stát - ilustrační foto

Teroristé z Islámského státu v posledním čísle svého propagandistického časopisu Dabiq odhalili, co jim vadí na obyvatelích západního světa. Hrdě se hlásí k teroristickým útokům a zločinům z nenávisti a odhalují, proč s naší civilizací chtějí bojovat do posledního dechu.

V úvodu článku "Proč vás nesnášíme a proč s vámi bojujeme" velebí teroristé z ISIS útočníka Omara Mateena, který v červnu v gayklubu Pride v americkém Orlandu zastřelil 49 návštěvníků. "Američtí politici rychle skočili před kamery a střelbu odsoudili. Označili ji za zločin z nenávisti, teroristický čin nebo nesmyslné násilí. Zločin z nenávisti? Ano. Muslimové bezpochyby nesnáší liberální sodomity. Teroristický čin? Samozřejmě, muslimové byli povoláni, aby terorizovali nevěřící nepřátele Alláha," mají z útoků radost redaktoři propagandistického časopisu Islámského státu.

 

Nesouhlasí ale s tím, že by útoky byly projevem nesmyslného násilí. "Už bychom předpokládali, že průměrní obyvatelé Západu opustí představu, že činy mudžáhedínů, kteří opakovaně vykládají své cíle, záměry a motivaci, nedávají smysl. Pokud tedy opravdu - a naivně - nevěříte, že zločiny Západu proti Islámu a Muslimům, ať už jde o urážení Proroka, pálení Koránu nebo války proti chalífátu, nevyvolají brutální odvetu mudžáhedínů," píší islamisté ve svém časopise.

 

Pak následuje přehled šesti důvodů, proč islamisté nesnáší západní civilizaci:

 

1. Protože jsme nevěřící

"V prvé řadě vás nesnášíme proto, že jste nevěřící a odmítáte jedinečnost Alláha," uvádí poslední číslo časopisu Dabiq první z důvodů, proč nás islamisté nesnáší. Podle nich Alláha (Boha) pomlouváme, když tvrdíme, že měl syna (Ježíše Krista).

 

"To, že jste nevěřící, je hlavním důvodem, proč vás nesnášíme, hlavním důvodem, proč s vámi bojujeme, protože jsme vyvoleni k tomu, abychom bojovali s nevěřícími, než se podřídí autoritě Islámu a buďto se stanou muslimy nebo budou platit džizju (daň, kterou ISIS na dobytých územích uvalil na nemuslimské obyvatelstvo), ti, kteří si to mohou dovolit, a budou žít v hanbě pod vládou muslimů.

 


 

2. Protože jsme sekulární a liberální společnost

Islamistům vadí, že naše společnost "povoluje věci, které Alláh zakázal a zakazuje mnoho věcí, které povolil". Konkrétně pak islamistům vadí práva homosexuálů, alkohol, drogy, cizoložství, hazard a lichva. "Dali jste si za cíl ´osvobodit´ muslimské společnosti, my si dali za cíl bojovat proti vašemu vlivu a chránit lidstvo před vašimi zvrácenými koncepty a deviantním způsobem života.


3. Protože jsme ateisté

Jestli něco muslimové nesnáší více než příslušníky jiných náboženství, tak to jsou ateisté. "Nesnášíme vás a válčíme s vámi, protože nevěříte v Boha a ve Stvořitele!" Úžasné a komplexní jevy, které řídí celý vesmír, se snažíme vysvětlit prostřednictvím exaktních věd a nepřipouštíme si, že je mohl stvořit moudrý a vševědoucí stvořitel. Podle islamistů také popíráme existenci Soudného dne a řídíme se heslem "žiješ jenom jednou".

 4. Kvůli zločinům proti islámu

"Tak dlouho, dokud budete zesměšňovat naší víru, urážet Alláhovi proroky, včetně Noema, Abraháma, Mojžíše, Ježíše a Mohammeda, dokud budete pálit Korán a otevřeně očerňovat právo Šaría, budeme se bránit, ale ne hesly a transparenty, ale kulkami a noži," vysvětlují islamisté další z důvodů, proč bojují proti naší civilizaci.

 

5. Kvůli zločinům proti muslimům

Islamisté nám vyčítají útoky bezpilotními letouny, stíhačkami, zabíjení a zohavování muslimů po celém světě, ale také podporu loutkových režimů, které potlačují a vedou válku proti všem, kteří kážou jejich výklad víry. "Proto s vámi budeme bojovat, abychom zastavili vraždění našich mužů, žen a dětí, a abychom osvobodili ty vězněné a mučené a pomstili se za nespočet muslimů, kteří kvůli vám trpěli," píší islamisté.

 

6. Protože jsme obsadili jejich zem

Poslední bod, který islamisté v časopise Dabiq zmiňují, je vojenská přítomnost západních vojsk na teritoriu, které si nárokují. "Dokud zůstává jediný palec území, které chceme dobýt zpět, džihád bude pokračovat a bude osobní povinností každého jednoho muslima!" uzavírají islamisté s tím, že zrovna tenhle důvod, který by někteří mohli přičítat jen politikům, je podružný a až na konci seznamu.

 

Nenávist nezmizí ani, když nevěřící začnou platit džizju a podřídí se nadvládě islámu. Islamisté ale slibují, že s takovými přestanou bojovat. Nesnášet je ovšem budou dál. "Je důležité, abyste pochopili, že s vámi nebojujeme jen proto, abychom vás potrestali, ale proto, abychom vám přinesli do života skutečnou svobodu a spasení. Svobodu od otroctví svých rozmarů a tužeb, od vaší církve a legislativy a vykoupení ve víře ve Stvořitele a jeho posly," snaží se nás islamisté přesvědčit, jak to s námi vlastně myslí dobře.

 

 

VIDEO: Ruský vrtulník sestřelili poblíž Aleppa

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Přežil rok jako rukojmí Džihádisty Johna! Teď se rozhodl promluvit a z jeho příběhu naskakuje husí kůže

ISIS plánuje další útoky na evropské kostely! Tohle město je na seznamu srmti jako první

JE TĚŽKÉ JE ZABÍT! Studentka, která bojovala na frontě proti ISIS, šokuje svým svědectvím

vbo TN.cz