poslední slova

"Proč pláčeš, tati?": Holčička (5) zemřela kvůli lékařům

Ward Alshammary
Zdroj: facebook.com
Téma:

Teprve pětiletá holčička zemřela na zástavu srdce. Lékaři přehlédli vážnou infekci. Její poslední slova byla "tatínku, proč pláčeš?"

Malé Ward Alshammaryové z britského Southamptonu lékaři předepsali antihistaminika a poslali ji domů s tím, že je jen nachlazená a že za tři dny bude v pořádku. Přehlédli závažnou infekci plic. Stav holčičky se rychle zhoršoval a rodiče se s ní vrátili do nemocnice.

 

Ukázalo se, že má zápal plic a infekci mezi plícemi a pohrudnicí. Dali jí léky a přesunuli ji na jednotku intenzivní péče, tam ale Ward dostala srdeční záchvat a zemřela. Podle koronera byl příčinou její smrti toxický šok. Její poslední slova byla: "Tatínku, proč pláčeš?".

 

Holčička se ještě v nemocnici svěřila, že až vyroste, chtěla by být dětskou lékařkou. Její tatínek Bard a maminka Feraihah řekli listu Daily Mail, že by je v nejhorším snu nenapadlo, že se z nemocnice vrátí bez Ward.

 

 

"Moc jsme naši holčičku milovali. A ona měla ráda nás a své sourozence. Bylo jí teprve pět, ale už věděla, že chce být lékařkou. Víme, že nám ji nic nevrátí, jen doufáme, že její případ pomůže zabránit další smrti dítěte," uvedli. Inspekce teď proto vyšetřuje, jestli se tragické smrti Ward dalo zabránit. Už se potvrdilo, že lékaři udělali hned několik fatálních chyb.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
hel TN.cz