Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Den desátý

U soudu zaznělo, co Petra Kramného sexuálně vzrušuje

Dneškem znovu odstartovalo soudní stání s Petrem Kramným, který je obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Ostře sledovaný proces pro vás budeme zaznamenávat on-line. Podaří se Kramnému přesvědčit soud o své nevinně?

Kramný v soudní síni stanul kvůli složitému vyšetřování až téměř dva roky poté, co Monika s Klárkou záhadně zahynuly na letní dovolené v Egyptě. V první etapě soudního líčení vypovídali příbuzní a přátelé rodiny a také soudní znalci.

 

Ve čtvrtek usedli na lavici svědků sexuoložka, která vypracovávala na Petra Kramného odborný posudek, Kramného učitel ze střední školy, psycholožka, která se o něj starala v Egyptě a rodinná přítelkyně.

 

On-line reportáž

Soud s Petrem Kramným, 10. den

14:20
pozor pozor

Výslech Dany Zaťkové končí, tím končí i dnešní program soudu s Petrem Kramným.

Soud bude pokračovat zítra od 8:30. Vypovídat by měl údajný milenec Moniky Kramné Ján R. a delegátka cestovní kanceláře.

14:16

Kramný se ještě vyjádřil k několika bodům ze svědectví Zaťkové. Mimo jiné se snažil zpochybnit důvěryhodnost své zesnulé ženy. Své přítelkyni totiž řekla, že Kramný dělá v automobilce Hyundai manažera, ve skutečnosti pracoval jako údržbář.

14:09

Slovo si vzal Petr Kramný. Ohradil se proti tomu, že by si vyfotil těla mrtvých žen. "Já jsem zapůjčil i telefon policii a žádné fotky Moniky a Klárky na posteli se nenašly. Nevím, kde svědkyně tuto informaci získala."

Svědkyně ale prohlásila, že na své výpovědi trvá a tohle jí řekl Kramný

 

Hlavní líčení dnes začalo v 8:30 u Krajského soudu v Ostravě. Jako první předstoupila před soud sexuoložka Šárka Grussmannová. Její vyšetření neukázalo, že by Kramný trpěl nějakou sexuální deviací, která by mu znesnadňovala schopnost kontrolovat své jednání.

 

Kramný je heterosexuálně orientovaný a přitahují jej dospělé ženy. Má ale lehké sklony k sadomasochismu!

 

Podívejte se, jak dnes vedli Petra Kramného k soudu:

 

Od svého učitele ze střední školy se Kramný žádné pomoci nedočkal. Přestože byl Richard B. předvolaný jako svědek obhajoby, na Petra Kramného si vůbec nepamatuje!

 

Kramný se podle něj na učilišti dozvěděl něco málo o principu fungování elektromotorů. Více se však o elektřině na jeho oboru neučilo. Průběh kurzu o sváření elektrickým obloukem, který Kramný absolvoval, nebyl Richard B. schopný popsat.

 


 

Po 10. hodině svědčila psycholožka Blanka Čepická, která Kramnému v Egyptě poskytovala psychologickou intervenci. Kramný ji zbavil mlčenlivosti, takže mohla vypovídat i o tom, co by jinak bylo chráněné lékařským tajemstvím.

 

Čepická u soudu popisovala, jak Kramnému v Egyptě poskytovala Kramnému psychologickou podporu. Snažila se s ním projít tragické události, aby si mohl vzpomenout, co se stalo. Řekl ji, že jim všem bylo špatně. Když se probudil, zjistil, že Klárka, kterou měl údajně v náručí, byla mrtvá. Předtím přitom Kramný vypovídal jinak. Že měl Klárku v náručí neřekl.

 

 

Čepická popisovala stav, v jakém se Kramný nacházel, když jej po smrti rodiny navštívila poprvé. Prý vykazoval známky posttraumatického stresu. Na otázku soudkyně Gilové ale řekla, že takto se mohou chovat i ti, kteří tragickou událost způsobí.

 

Kramný položil svědkyni několik doplňujících otázek. Chtěl třeba vědět, jestli mu nemohla sestra Lenka vsugerovat představu, že za smrt obou žen může Monika Kramná. Svědkyně ale nebyla schopná otázku zodpovědět. Stejně tak si nevzpomněla, jestli byl Kramný tak zoufalý, že by uvažoval o sebevraždě. Potvrdila ale, že obviněnému doporučila, aby doma nevytvářel mauzoleum své ženy a dcery, ale aby se věcí zbavil.

 

 

Po hodinové přestávce vypovídala odpoledne přítelkyně Kramného rodiny Dana Zaťková. K soudu přicestovala ze Slovenska, soud ji pro jistotu zajistil tlumočníka, kdyby nerozuměla otázkám. S ženou se Kramný a jeho rodina seznámili v roce 2008 na dovolené na Djerbě. Po návratu domů se obě rodiny navštěvovaly v Žilině a Karviné.

 

Monika se jí naposledy ozvala den před odjezdem na dovolenou. Pak ji volal až Kramný, když už byly obě ženy mrtvé. Svědkyně Kramnému dlouhou dobu věřila a i dnes řekla, že podle ní by Kramný nebyl schopen dceři ublížit. Osudový večer jí Kramný popisoval stejně, jako ho později popisoval médiím a vyšetřovatelům.

 

 

Na Moniku ale postupně začal svádět vinu a Zaťková mu přestávala věřit. Poslední kapka přišla, když odmítl pozvání na Vánoce a místo toho, aby je trávil s rodinou, jak tvrdil, byl s milenkou. Zaťková ale přišla i se šokujícími odhaleními. Kramný jí údajně řekl, že si mrtvoly své ženy a dcery vyfotil na mobilní telefon!

 

Obviněný výpověď rozporoval. Pokud by takové fotografie pořídil, policie by na to při prohledávání jeho mobilu přišla. Další šokující odhalení přišlo záhy. Nevěru Moniky měla Kramnému potvrdit sousedka právě během dovolené v Egyptě!

 

Soudní líčení pokračuje zase v pátek od půl deváté ráno. Svědčit by měl údajný milenec Moniky Kramné Ján R. a delegátka cestovní kanceláře, která byla s rodinou v Egyptě.

tn.cz / gar