Rozkopli hnízdo

Drama u Rychnova: Agresivní roj vos napadl dvojici, muž skončil v nemocnici

Petr Brzek
Petr Brzek
Aktualizováno 9.8. 2019 20:35
Téma:

Osmiletého chlapce a jeho strýce večer pobodaly vosy v těžko přístupném terénu poblíž Rychnova nad Kněžnou. Muž měl navíc patrně na vosí jed alergii.

Na začátku to byla hezká procházka v hlubokém lese poblíž rychnovského koupaliště. Vše šlo bez problémů, dokud dvojice omylem nerozkopla vosí hnízdo.

 

Před neustálým bodáním hmyzu se oba snažili utéct, ale brzo jim došly síly. Strýc dostal mnoho žihadel a zdálo se, že má na jed navíc alergii. Chlapec tedy vytočil tísňovou linku záchranářů, a ač sám pobodaný, snažil se přivolat pomoc.

 

Jenže lesy poblíž koupaliště a meandrů Javornického potoka jsou velmi nepřístupné. Záchranáři proto potřebovali ještě pomoc policejních hlídek a taky psovoda.

 

 

Výrazně ale nakonec pomohl běžec, který slyšel ze stráně volání o pomoc. Seběhl z lesní cesty a záchranáře rychle nasměroval. Ukázalo se, že transport pacientů bude i tak problematický. Na stezku totiž ještě navíc spadl strom a pobodané museli záchranáři ještě přenášet.

 

Chlapec byl ošetřený na místě, jeho příbuzný skončil v nemocnici a podle posledních zpráv by neměl být ohrožený na životě. Podle odborníků je právě teď nejvíc vos z celého roku.

epa TN.cz