PŘEPADENÍ BENZINKY

Prodavačka hrála přepadenou, byla lupičovou milenkou! Policii neošálili

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Publikováno 28. 5. 2020
Téma:

Milenecká dvojice z jižní Moravy sehrála loupežné přepadení čerpací stanice. Přišli si na téměř půl milionu korun. Policisté ale brzy zjistili, že lupič je partnerem přepadené prodavačky. Ve čtvrtek ho soud poslal na pět let do vězení.

Šestkrát trestaný recidivista vymyslel způsob, jak se jednoduše dostat do trezoru čerpací stanice. Cesta k penězům vedla přes srdce jedné z prodavaček. Zkušený kriminálník s ní navázal milenecký vztah. "Chodil tam k ní na návštěvy a jednoho dne spolu zosnovali přepadení," popsala státní zástupkyně Milena Hojovcová.


Lupič vtrhl na čerpací stanici a na ženu za pokladnou vytáhl pistoli. Kriminalisté viděli na záznamech bezpečnostních kamer dokonale sehrané divadlo. Přepadená neskrývala zděšení, s pláčem otevřela trezor a ozbrojenci vydala celou tržbu. Bylo to kolem půl milionu korun.

 


Lupiče kriminalisté vytipovali mezi recidivisty podle postavy a otisků bot. Dokonalý plán selhal při prvním výslechu. Doznal se a tím prodavačku usvědčil.


Oba bývalí milenci ve čtvrtek stanuli před soudem, každý s jinou verzí příběhu. Soudce je uznal vinnými ze zpronevěry. Verdikt je pravomocný, falešného lupiče teď čeká pětileté vězení a jeho expartnerka vyvázla s podmínkou.

 


Přepadená trvá na tom, že je obětí manipulátora a soud k tomu přihlédl. Rostislav Vladyka byl už třikrát trestaný za podobné podvody, ženám pokaždé sliboval lásku, ale tahal z nich jen peníze. Inspirovali ho sňatkoví podvodníci, kteří si tak vydělali miliony.


Muž, který dnes vystupuje pod přezdívkou José, obelstil 22 žen. "Večer se s holkou seznámím, ráno jdeme do banky a večer mám peníze," prohlásil. Největší škodu ale způsobil podvodník v jedné z jihomoravských firem, zamilovaná účetní mu poslala 111 milionů korun a teď si za to odpykává devítiletý trest. Peníze se dodnes nenašly.

TN.cz