Nevěděla o tom

Prodavačka z Uherského Brodu má koronavir. Mohla nakazit desítky lidí

Téma:

Prodavači a pokladní v potravinách patří v těchto dnech ke skupině nejohroženějších lidí. V Uherském Brodě ve Zlínském kraji byla u prodavačky místních potravin zjištěna nákaza koronavirem. Žena tak mohla v práci potenciálně nakazit další desítky lidí, aniž by o tom věděla.

V prodejně potravin proběhla dezinfekce a v tento moment je uzavřena. Potrvá ještě několik dní, než se do ní zákazníci znova dostanou.

 

"My jsme všechny občany vyzvali k tomu, aby se, pokud navštívili tuto prodejnu v období první poloviny měsíce března, přihlásili na krajskou hygienickou stanici," uvedl starosta Uherského Brodu Ferdinand Kubáník (KDU-ČSL).

 

Nakažená prodavačka je už více než týden doma v přísné karanténě. "Je to spíš o tom, že lidi jsou nezodpovědní. Ta paní za to vůbec nemohla, teď se na ni spustila taková vlna kritiky, je mi té paní upřímně líto," popsala jedna z obyvatelek.

 

 

Hygienici vyzývají všechny, kteří v této prodejně nakupovali a potýkají se s respiračními obtížemi, aby okamžitě kontaktovali Krajskou hygienickou stanici ve Zlíně.

Petr Bača/epa TN.cz