vyslechl si trest

Prodával informace podsvětí, soud exkriminalistu poslal do vězení!

Téma:

Na pět let a čtyři měsíce má jít do vězení bývalý ústecký kriminalista, který podle rozsudku prodával informace z vyšetřování podsvětí. Navíc u něj byly při domovní prohlídce nalezeny drogy. Muž dostal od policie výpověď krátce po svém obvinění před necelými čtyřmi lety.

Michal Havel byl kriminalistou, který na policejním kariérním žebříčku nebývale rychle rostl. Na oddělení dostával nejvyšší odměny. Před necelými čtyřmi lety si pro něj ale přišli detektivové z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Vyšlo najevo, že měl za tučné sumy prodávat informace z vyšetřování do podsvětí.

 

Soudní proces s Havlem a pěticí jeho kumpánů trval téměř tři roky. V pondělí padl verdikt, podle kterého má jít Michal Havel napět let a čtyři měsíce do vězení. Podle soudu si prodejem informací stíhaným osobám přišel nejméně na 300 tisíc. Tolik má také zaplatit jako pokutu.

 

 

"S rozsudkem nesouhlasíme, to řízení trvá tři a půl nebo čtyři roky. Jeho stanovisko se nezměnilo nijak," sdělil Havlův advokát Jiří Císař.

 

Ostatní obžalovaní, mezi nimi i lidé, kteří měli pro Havla obchody s podsvětím zprostředkovat nebo pro něj shánět drogy, dostali od soudu podmínečné tresty až tříletá vězení. Rozsudek zatím není pravomocný, Havel včetně několika dalších odsouzených podali odvolání.

Martin Kočárek/ lud TN.cz