přípravy na Vánoce

Prodej kaprů s rouškami a rozestupy. Inspekce vyrazila na kontroly!

Simona Šimková
Simona Šimková
18.12. 2020 17:59
Téma:

S blížícími se Vánocemi už v ulicích začal prodej kaprů. Na kontrolu vyrazila v pátek Státní veterinární správa (SVS). Zjišťovala, zda jsou ryby ve vyhovujících podmínkách. Dohlížela také na hygienické podmínky spojené s pandemií.

Míst s káděmi plnými kaprů je letos o 150 více než loni. Se zahájením prodeje šupináčů vyrazili na kontrolu inspektoři ze Státní veterinární správy ČR. Kromě běžných náležitostí si letos inspektoři posvítili i na dodržování nařízení v souvislosti s koronavirem.

 

Kontrolovali tak i roušky a rozestupy. Loni prošla kontrolou tisícovka prodejních míst. "Těch závad bylo kolem čtyř procent," sdělil ředitel SVS Zbyněk Semerád.

 

Z dlouhodobého hlediska se prohřešků vyskytuje méně než v minulosti. Zájem o kapry byl od rána obrovský.

 

Ceny jsou srovnatelné s těmi loňskými. Za kilo šupináče zaplatíte v průměru 100 korun. Za příplatek si ho pak můžete nechat ještě vykuchat, oškrabat mu šupiny nebo odříznout hlavu.

 

Rybáři odhadují, že pandemie mírně změní návyky spojené s nákupem kaprů a prodej se rozloží do více dnů.

 

 

"Lidé to nebudou nechávat na poslední chvíli, toho 22., 23., ale bude snaha to rozložit od 19. vzhledem k tomu, jaká jsou nařízení vlády," uvedl Vít Kotlín z Rybářského sdružení ČR.

 

Nejlepší je rybu zabít a zpracovat co nejdříve po ulovení. Pokud ji přece jen koupíte s předstihem, ideální je držet ji ve stálé teplotě kolem 2 °C.

klma tn.cz / TV Nova