Koronavirus

Nevíte, jestli jste měli Covid-19? Tady vám to řeknou! PŘEHLED PO KRAJÍCH

Laboratoř, která koronavirus už dvakrát odhalila, nemá certifikaci
Zdroj: TV Nova
Jan Houška
Jan Houška
24.10. 2020 18:07
Téma:

Myslíte si, že jste prodělali koronavirus? Přítomnost viru v těle se dá zjistit testem na protilátky, který se většinou provádí pomocí vyšetření krve. Cena testu se pohybuje v rozmezí několika stovek až patnácti set. Redakce TN.cz vám přinesla přehled míst podle krajů, kde se můžete na přítomnost protilátek nechat otestovat.

Důležité je upozornit, že test na přítomnost protilátek neslouží jako doklad k vycestování do zemí, které vyžadují negativní test na přítomnost Covidu-19. Test stanoví přítomnost protilátek v krvi. Slouží tedy především pro lidi, kterým končí karanténa nebo si chtějí ověřit, zda nemoc už neprodělali.

 

Cena testů se pohybuje v rozmezí od 400 až 1500 korun. Vždy záleží na místě, kde se provádí. Výsledky se pak člověk povětšinou dozví do druhého dne. Některé laboratoře jsou klientovi schopné oznámit výsledek i do pěti minut. V Plzeňském a Karlovarském kraji bohužel podle zjištění zatím žádná instituce testy na protilátky neprovádí. 

 

 

 

 

Pokud atuálně trpíte příznaky onemocnění Covid-19, tak je vhodné si nechat zajít udělat takzvaný PCR test. PCR, neboli polymerázová řetězová reakce, je nejjistější test, který pomáhá odhalit Covid-19. PCR-RT, neboli kvantitativní polymerázová řetězová reakce, je variantou testu PCR, umožňuje sledovat cykly PCR v reálném čase. Seznam odběrových míst naleznete na webu ministerstva zdravotnictví.

 

 

V pátek laboratoře odhalily 15252 nových případů koronaviru v Česku. Počet nově nakažených tak poprvé překonal hranici 15 tisíc. Aktivních případů je přes 144 tisíc.

 

Máte informace o místě v okolí vašeho bydliště, kde provádí testy na přitomnost protilátek Covidu-19? Dejte nám vědět na zpravy@nova.cz. Děkujeme.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
jh TN.cz