Předpověď počasí

Prodloužený víkend přinese déšť, mohou udeřit i bouřky! MAPY SRÁŽEK

Déšť - 6
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 30. 4. 2020
Téma:

Prodloužený víkend slunečné počasí nepřinese. Obloha bude zatažená a ojediněle mohou udeřit i bouřky. Znovu vyjasňovat a také oteplovat se začne na začátku příštího týdne.

Jestli jste doufali, že si "čarodějnice", první máj a celý víkend užijete krásného počasí, budete zklamaní. Místo toho do Česka dorazí přeháňky a déšť, který se může ojediněle změnit na bouřky. Srážky by ale mohly alespoň trochu pomoci zmírnit sucho, které v poslední době v Česku panuje.

 

"Během noci na pátek bude přes Česko přecházet frontální systém od západu, který místy přinese i vydatné srážky se srážkovými úhrny přes 15 mm. Od pátečního dne bude do střední Evropy proudit studený a vlhký vzduch od západu, takže se bude tvořit četná oblačnost i srážky," uvedla odbornice na počasí Dagmar Honsová.

 

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až jasno, na západě Čech má oblačnosti přibývat. Během dopoledne se začne obloha zatahovat a objeví se přeháňky, déšť nebo bouřky. Později večer bude na západě déšť trvalejší. Teploty vyšplhají na 17 až 21 °C, na západě Čech kolem 15 °C.

 

 Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

Také ve sváteční den bude oblačno až zataženo a na většině území má pršet. Večer by mělo srážek ubývat a místy se obloha vyjasní. Noční teploty klesnou na 11 až 7 °C, denní vystoupají na 15 až 19 °C, na západě kolem 14 °C.

 

I na sobotu meteorologové předpovídají oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno. Od západu bude znovu postupovat déšť, ojediněle mohou udeřit bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, nejvyšší denní 14 až 18 °C.

 

Ani neděle deštivé počasí neutne, má být znovu oblačno až zataženo. Déšť nebo přeháňky se vyskytnou na většině území, večer by ale mělo oblačnosti a s ní i srážek ubývat. Noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, denní mezi 11 až 15 °C.

 

 

 

Od pondělí by se mělo začít znovu mírně oteplovat, teploty se dostanou na 15 až 19 °C. V noci ale bude chladno, mezi 6 až 2 °C. Předpověď uvádí zpočátku polojasno, postupně oblačno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky.

 

Výhled počasí na další dny pak počítá s oblačnou až polojasnou oblohou, přeháňky už se vyskytnou jen ojediněle. Teploty v noci mají spadnout na 8 až 3 °C, přes den teploměr ukáže 15 až 20 °C.

 

GALERIE: Mapy srážek - 30. 4. až 3. 5.

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapy srážek - 30. 4. až 3. 5. - 3 ; Mapa srážek na čtvrtek 30. dubna

TN.cz