Napřímo s Jiřím Drahošem

Rozhovor Napřímo: Drahoš řekl, zda bude znovu bojovat o Hrad!

Téma:

Před rokem svedli boj o Pražský hrad Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Zatímco Zeman se stal podruhé prezidentem, Drahoš zamířil do Senátu. Jaká byla jeho cesta do horní komory parlamentu, jak hodnotí práci prezidenta a zda ho bude chtít za 4 roky nahradit? Na tyto otázky odpovídal ve čtvrtečním pořadu Napřímo Jiří Drahoš.

Před rokem odešel Jiří Drahoš po druhém kole prezidentských voleb jako poražený. V těsném souboji získal Miloš Zeman zhruba o 150 tisíc hlasů víc.

 

Na začátku března loňského roku Drahoš oznámil kandidaturu do Senátu. Do horní komory parlamentu se dostal hladce už v prvním kole a s ambicemi stát se jejím předsedou. Tomu ale daly kvůli jeho politické nezkušenosti senátorské kluby stopku.

 

 

Pro Drahoše je především důležité vzdělání veřejnosti. To je pro něho celoživotní záležitostí. Chtěl by také zlepšit vzdělání i pro seniory.

 

Dále ho také nemrzí, že nebyl vybrán předsedou senátu. Respektuje, že senát zvolil někoho, kdo má více zkušeností. Pro volby do senátu si také vybral tu stranu, která ho podporovala a to Starosty a nezávislé. Podporovali ho od začátku a byla to logická volba.

 

Se zdaněním církevního majetku nesouhlasí a nepodporuje ho. Je přesvědčen, že senát tuto nesmyslnost odmítne. Co se týče kauzy Huawei, zná ji spíše z médií. Drahoš považuje za neuvěřitelné, že prezident veřejně kritizuje tajné služby. Samozřejmě to znevěrohodnilo i Českou republiku. Kauza je jen jednou částí, ale sbíhá se to u prezidenta Zemana.

 

Zda bude za čtyři roky kandidovat na prezidenta není jisté. Zatím se Jiří Drahoš touto otázkou nezabývá. Nechce spekulovat takhle dopředu. Zkušenosti z kampaně však nelituje. Stále ho lidé oslovují a píší mu. Momentálně se soustředí na práci v senátu.

 

Celý pořad Napřímo s Jiřím Drahošem sledujte zde: 

reg TN.cz