Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

pracoval na jeho případu

Prokurátor Petra Kramného je po smrti! Spáchali na něj atentát

Atentát na prokurátora Petra Kramného
Zdroj: TV Nova/ Twitter

Egyptský generální prokurátor, který se mimo jiné zabýval případem Petra Kramného, zemřel na zranění, která utrpěl při pondělním atentátu spáchaném na jeho konvoj v Káhiře.

Egyptský generální prokurátor Hišám Barakát je po smrti. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura AFP. Původní zprávy hovořily o tom, že prokurátor utrpěl lehká zranění.

 

Právě Barakát spolupracoval na případu Petra Kramného. "Za generálním prokurátorem Hišámem Barakátem byla březnová delegace českých vyšetřovatelů. Setkali se spolu a případ s ním řešili. Generální prokurátor bohužel včera tragicky zahynul," řekla pro Blesk.cz Kramného obhájkyně Jana Rejžková.

 

 

Bakarátův konvoj projížděl kolem vojenské akademie ve čtvrti Heliopolis, když vybuchla nastražená nálož. Při pumovém aténtátu prokurátor zemřel, další šest lidí bylo zraněno. 

 

 

Je zřejmě jen souhrou náhod, že se atentát stal v době, kdy v Česku začal soud s Petrem Kramným, jehož právě prokuratura tak dlouho držela v Egyptě, kde v létě 2013 zemřela Monika Kramná s dcerou Klárkou, z jejichž vraždy je Petr Kramný obžalovaný. 

pet tn.cz / ČTK