zahraničí

Prokurátor podal návrh na vazbu pro Haščáka. Ten čelí obvinění z korupce

Policie zadržela Jaroslava Haščáka
Zdroj: Profimedia
V úterý zadržela policie Jaroslava Haščáka
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 17:38
3.12. 2020 17:38
Téma:

Představitel Úřadu speciální prokuratury (ÚŠP) podal návrh, aby byl spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák vzat do vazby. Ten je obviněný z korupce a legalizace příjmů z trestné činnosti. Informovala o tom mluvčí ÚŠP Jana Tökölyová.

"Prokurátor ÚŠP podal ve středu na specializovaný trestní soud návrh na vazbu dvou lidí stíhaných pro korupční trestnou činnost a trestný čin legalizace příjmů z trestné činnosti,“ citoval portál tvnoviny.sk mluvčí Tökölyovou.


S tím však nesouhlasí Haščákovi právní zástupci. "V tuto chvíli můžeme uvést akorát to, že návrh prokurátora je nedůvodný už jen proto, že není splněná materiální podmínka vazby, kdy ani obvinění Jaroslava Haščáka není v této věci důvodné,“ uvádí v tiskové zprávě advokátní kancelář, která Haščáka zastupuje.

 


Slovenského miliardáře policejní vyšetřovatel obvinil z korupce a legalizace příjmů z trestné činnosti. Haščák se následně vzdal všech výkonných funkcí v investiční skupině Penta. Zůstal už pouze jejím spoluvlastníkem.

 

Jednoho z nejbohatších Slováků v úterý zadržela policie v souvislosti s korupční kauzou Gorila. Ta se týká podezření z uplácení vysokých slovenských politiků představiteli Penty v letech 2005 a 2006. Haščákovi hrozí až 20 let ve vězení.

 

Haščák se vzdal všech výkonných funkcí. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz