STŘELBA V NEMOCNICI

Sousedka střelce: "Neumím si představit, že by to vystřílel u nás!"

Střelba v nemocnici v Ostravě
Zdroj: Policie ČR, AKTU.cz/ profimedia.cz
Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová, Michaela Trochová
Publikováno 12. 12. 2019
Téma:

Televizi Nova se podařilo získat exkluzivní rozhovor se sousedkou údajného střelce, který v ostravské nemocnici zabil šest lidí a třem dalším způsobil zranění.

Reportérka Televize Nova vyrazila na místo, kde měl střelec posledních pět let bydlet. Povedlo se jí najít sousedku, která v domě spolu s útočníkem žila.

 

"Osobně jsem ho neznala, bydlí tu spoustu lidí," svěřila se žena televizi Nova. Událostí je prý silně otřesena, sama totiž v okamžiku útoku byla v nemocnici.

 

Žena pracuje na novorozeneckém oddělení, naštěstí dostatečně daleko od čekárny traumatologické ambulance, kde k útoku došlo. "I přesto nás to všechny zasáhlo," prozradila, jaká atmosféra v nemocnici zavládla.

 

"Je to tragédie. Nedokážu si představit, že by přišel k nám na novorozenecké a postřílel tam matky s dětmi," vypověděla sousedka roztřeseným hlasem.

 

 

 

"Promiňte, potřebuji mít chvilku klid, zítra zas musím do práce, potřebuji se z toho vzpamatovat," doplnila.

 

Útočník dle svědků procházel před svým činem několik dalších oddělení a vybíral si, kde zaútočí. Většina mu ovšem přišla příliš prázdná, až na traumatologii byla čekárna plná, zde se tedy rozhodl zaútočit.

 

Svědci vypověděli, co se dělo při střelbě v Ostravě. Podívejte se na reportáž:

 

TN.cz