Neobvyklá prosba

Prosím, vykastrujte mě! Mladík se bojí, že někomu ublíží

Rozkrok
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Většina mužů si svůj penis hlídá jako oko v hlavě a představa, že se s ním něco stane, je děsí k smrti. Ne však čtyřiadvacetiletý Radek. Ten už několik let prosí o kastraci. Co ho k tak drastickému kroku vede?

Radka totiž už několik let doslova pronásledují sadistické představy spojené s vražděním. Občas je nutkání zabít tak silné a neodbytné, že si ho mladík musí vybít na domácích zvířatech. Aby neublížil lidem.


Podle deníku Právo se mladík léčí už šest let a pravidelně dochází na injekce, které nahrazují klasickou kastraci chemicky. Díky poklesu hladiny testosteronu na nulu dokáže Radek nutkání zvládat.


A to je i důvod, proč už dlouhou dobu mladík žádá o operativní kastraci, která by  jeho problém vyřešila jednou provždy. Problém je ovšem v tom, že až doteď zákon umožňuje operovat a vykastrovat jen pravomocně odsouzené, kteří mají "na triku" závažný sexuální trestný čin.Podle Práva je přitom mužů v Radkově situaci víc. Jeho lékařka orodovala u ombudsmanky, on sám se obrátil na sexuology i na prezidenta.


Teď by se měl Radek konečně dočkat i bez toho, aby musel spáchat nějaký trestný čin. Vláda totiž schválila novelu, která umožňuje dobrovolnou kastraci pacientů, u nichž je vysoké riziko, že by mohli kvůli deviaci někomu vážně ublížit.

pez TN.cz