Napětí v Londýně

Protesty se zvrhly, davem se prohnal splašený policejní kůň! VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 7. 6. 2020
Téma:

Demonstrace, které se po nedávné smrti neozbrojeného černocha George Floyda konají po celém světě, se v sobotu večer v Londýně poněkud zvrhly. Protestující se tu střetli s policisty na koních a těžkooděnci.

Násilné scény se odehrály nedaleko Downing street číslo 10, kde sídlí britský premiér. Stovky lidí se tu sešly, aby podpořily hnutí Black lives matter (Na životech černochů záleží), píše agentura Enex.

 

Vše se zvrtlo v momentě, kdy se policisté na koních rozjeli po hlavní třídě Whitehall, která je na Downing street kolmá, s úmyslem shromážděný dav rozehnat.

 

Protože při střetech bouchala pyrotechnika, tak se jeden z koní splašil, shodil a zranil svého jezdce a při zběsilém úprku se mezi lidmi hnal hlava nehlava.

 

 

Jinak byly protesty v britské metropoli více méně poklidné, i když jejich účastníci ignorovali apel vlády, aby kvůli pandemii koronaviru pokud možno trávili co nejvíc času doma.

 

George Floyd zemřel v Minneapolisu na konci května poté, co mu zasahující policista klečel skoro deset minut na krku. Jeho smrt vyvolala rozsáhlé protesty, při kterých se i rabovalo.

TN.cz