ústav pro mladistvé

Protesty v USA sílí! Demontranty strkali vyzbrojení policisté do neoznačených aut

Dav protestujících stojí proti policistům
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
26.7. 2020 8:12
Téma:

Demonstranti hnutí Black Lives Matter se v sobotu sešli na jedné z největších protestních akcí, které se zatím konaly. Situace v Seattlu byla velmi vyhrocená, policie proti demonstrujícím, kteří zapálili buňky před rozestavěným vězením pro mladistvé, použila pepřový sprej i zábleskové granáty. Úřady měly nasadit speciální jednotky, které jsou určené pro boj s terorismem.

Kolem dvou tisíc lidí se v sobotu sešlo v americkém městě Seattle ve Washingtonu, protesty proti rasismu ožily po nasazení speciálních jednotek Oddělení vnitřní bezpečnosti (Department of Homeland Security) v Portlandu, píše portál CNN.

 

Během pátečních protestů měli lidé natočit policisty v polovojenských uniformách bez identifikačních znaků, jak strkají některé z protestujících do neoznačených aut. Má jít o jednotky, které vznikly po teroristických útocích 11. září 2001 a jsou určeny pro boj s terorismem.

 

Při sobotních protestech někteří z protestujících zapálili pracovní buňky před rozestavěným vězením pro mladistvé. Policie se snažila dav rozehnat pepřovým sprejem a omračujícími granáty.

 

 

Demonstrace odstartovaly po smrti George Floyda při zatýkání v Minneapolis v květnu.

TN.cz