Nařčení z obtěžování

Proti mé vůli mě líbal a osahával, tvrdí žena o Trumpovi. Ten to popírá

Donald Trump přijal republikánskou nominaci do boje o Bílý dům
Zdroj: TV Nova
Donald Trump Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
19.9. 2020 12:19
Téma:

Volby amerického prezidenta se kvapem blíží a tým toho úřadujícího, Donalda Trumpa, musí řešit další skandál. Ozvala se totiž bývalá modelka, která tvrdí, že ji Trump před lety proti její vůli osahával a líbal.

Incident se podle bývalé modelky Amy Dorrisové odehrál v roce 1997 v New Yorku během věhlasného tenisového turnaje US Open.

 

Žena tvrdí, že současný americký prezident se na ni tehdy vrhl ve chvíli, kdy vycházela z toalet. Měl ji osahávat na různých částech těla a silou ji políbit, píše BBC.

 

Trumpovi právníci nařčení kategoricky odmítli a označili ho za pokus o útok před blížícími se podzimními volbami. Jak připomíná BBC, Dorrisová není jedinou ženou, která současného šéfa Bílého domu obvinila z nepřístojného chování.

 

Dorrisové bylo v roce 1997 čtyřiadvacet a tenisový turnaj sledovala se svým tehdejším přítelem v Trumpově VIP lóži. Pak si potřebovala odskočit. A když vyšla opět ven, Trump na ni prý čekal.

 

"Prostě mi vrazil jazyk do krku, já se ho pokoušela odstrčit. Pak mě osahával, jeho ruce byly všude - na mém zadku, prsou, zádech," tvrdí Dorrisová. Trumpovi prý řekla, aby přestal, ale "jemu to bylo jedno."

 

 

Žena tvrdí, že se rozhodla o všem promluvit proto, aby dala dobrý příklad svým dvěma dospívajícím dcerám. Vše chtěla původně popsat už v roce 2016, ale tehdy ji prý zastavil strach  o rodinu.

 

Trumpova právnička Jenna Ellisová označila nařčení za lživá. Prý zváží všechny právní kroky proti britskému Guardianu, který příběh publikoval jako první.

TN.cz