Útok na muslimy

Protiislámské nálady v Česku sílí! Muslimům v Brně poničili mešitu

Téma:

Nepříjemné překvapení čekalo v úterý odpoledne na zaměstnance brněnské mešity. Když v půl páté odpoledne přišli mešitu otevřít, zjistili, že někdo železnou tyčí rozmlátil dvě okna. Policie po pachateli nebo pachatelích pátrá.

Tyč, kterou pachatelé rozbili okna u modlitebny a studovny, policie našla na místě. Podle prvotních informací policie útoku nepředcházely žádné konkrétní výhrůžky. Představitele muslimské obce ale útok nepřekvapil. Eskalující protimuslimské nálady pozorují už několik let.

 

Podle webu islamonline.sk, který na útok upozornil, se mešita již několikrát stala terčem vandalů, kteří na zeď nastříkali hanlivá hesla, poškodili dveře nebo na kliku pověsili vepřové maso. Poprvé však útok zasáhl interiér mešity.

 

GALERIE: Útok na brněnskou mešitu

1
/
5
Zdroj: Islamonline.sk
Útok na brněnskou mešitu - 3

 

Podle informací TV Nova způsobili pachatelé škodu ve výši 3 500 korun. Mnohem více než materiální škoda muslimy trápí, že střepy z okna zasypaly modlitební perský koberec.

 

Brněnští muslimové se teď bojí dalších útoků. Upozorňují třeba na případ z Berlína, kde vandalové na mešitu hodili zápalnou láhev.


 

ČTĚTE TAKÉ:

Duchovní napojený na Islámský stát bude kázat v pražské mešitě

Před mešitu v Brně někdo vysypal kosti a na kliku pověsil vepřové maso

Vzpoura proti islámu: Lidé po Praze rozmístili ukamenované ženy

Útok na stánek s peticí proti Islámu: Křičeli, že budeme otroky!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz