Dobrá zpráva

Protijed zabral! Muž, kterého uštkla mamba, už je při vědomí

Mamba černá
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Chovatel, kterého uštkla jedovatá mamba, je mimo ohrožení života. Mluvčí nemocnice potvrdil, že antisérum, které mu lékaři podali o víkendu, zabralo. Zdravotní stav muže se nadále lepší, už je dokonce při vědomí.

"Zdravotní stav pacienta je stabilizovaný, lékaři už ho probudili z umělého spánku a je při vědomí. Antisérum, které mu podali, zabralo," sdělil na dotaz TN.cz mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Michal Schneider.

 

Až do pondělí nebylo jasné, zda se chovatel z těžké situace dostane. Teď už jsou ale lékaři optimističtí. "Jeho zdravotní stav se zlepšuje, vše je na dobré cestě k uzdravení," doplnil Schneider s tím, že muž ještě v nemocnici zůstává na pozorování.

 

Podle prvotních informací policistů had chovatele uštknul při převozu. Naštěstí zůstal duchapřítomný a přivolal záchranáře, kteří ho vyzvedli na parkovišti v Dolních Břežanech, kam dojel autem s dalším mužem.

 

 

Uštknutého chovatele záchranáři zaintubovali, zajistili dýchací cesty a přepravili do VFN. Hrozilo totiž, že přestane dýchat. Pro antisérum pak musel odletět záchranářský vrtulník do Německa. České nemocnice mají totiž pouze protijedy na běžné druhy hadů.

 

Jed mamby dokáže usmrtit člověka do dvaceti minut. Muži se ale dostalo rychlé pomoci, proto měl už při přijetí do nemocnice příznivé vyhlídky. Policie případ nebude vyšetřovat, protože ke kousnutí došlo při manipulaci a nebyl nikdo jiný ohrožen.

Související témata:
epa TN.cz