přehled míst Politika

Česko proti Babišovi. Lidé demonstrovali na 87 místech

Demonstrace v Praze
Zdroj: ČTK
Ilustrační foto. Demonstrace z května 2018.
Téma:

Po celé České republice se v úterý navečer sešli lidé na demonstrace namířené proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi a rodící se vládě ANO a ČSSD podporované KSČM. Na Václavském náměstí vystoupili také opoziční politici a herci.

Na úterní demonstraci v Praze vystoupili například exkandidáti na prezidenta Marek Hilšer a Pavel Fischer, herečka Bára Hrzánová či moderátorka Ester Janečková. Demonstrace pod názvem „Jednou provždy“ začala od 18 hodin na Václavském náměstí. Podle odhadů se akce jen v Praze zúčastnilo 10 až 15 tisíc lidí. Lidé se na větších či menších mítincích sešli i v dalších desítkách českých měst a obcí. 

 

Demonstraci organizuje spolek Milion chvilek pro demokracii. Organizace rovněž sbírá podpisy pod petici, která vyzývá premiéra v demisi Andreje Babiše k rezignaci. Toho ve středu jmenuje prezident Miloš Zeman podruhé premiérem. Dosud petici podepsalo přes čtvrt milionu lidí.

 

 

Akce navazuje na květnové protesty, které se konaly v Praze, kde proti Andreji Babišovi demonstrovalo na Staroměstském náměstí několik stovek lidí se zalepenými ústy. Další se konala v dubnu letošního roku téměř ve dvaceti městech České republiky.

 

Aktuální seznam obcí zapojených do protestního setkání je zveřejněný na serveru milionchvilek.cz. Každá z plánovaných demonstrací má svůj odkaz také na Facebooku pod heslem „Jednou provždy“. V seznamu je 87 míst v Česku a další místa po celém světě.

 

Přehled obcí zapojených do demonstrace v ČR

 

Přehled měst zapojených do demonstrace v zahraničí

Související témata:
ls TN.cz