Mimořádná událost

Krádež kabelů omezila provoz vlaků v Praze. Výluka se dotkla desítek spojů

Lucie Staničková
Lucie Staničková
28.7. 2020 9:42
Téma:

Krádež kabelů v Praze omezila v úterý ráno provoz několika desítek železničních spojů, zejména mezi Prahou a obcemi ve Středočeském kraji. Omezení se dotklo především lokálních spojů, ale také i několika dálkových vlaků mezi Prahou a jižními Čechami.

O této mimořádnosti informovala nejen společnost České dráhy, ale také Pražská integrovaná doprava. Část vlaků proto musela jezdit objízdnými trasami. Omezení trvalo přibližně do půl dvanácté dopoledne. Poté se provoz znovu obnovil.


Důvodem omezení byla porucha zabezpečovacího zařízení v pražských Vršovicích. Společnost ROPID, která má na starosti Pražskou integrovanou dopravu, na twitteru informovala, že poruchu způsobila krádež kabelů.

 


V integrované dopravě se výluka týkala linky R17, R48, S49, S7 a S9. Ve směru z Prahy na Strančice a Benešov byla doprava na železnici bez omezení.


Směrem do Prahy jezdily vlaky ze stanice Praha-Hostivař na hlavní nádraží odklonem přes Prahu-Libeň. Nezastavovaly tak na zastávkách Praha-Strašnice a Praha-Vršovice.


Vlaky linky S7, které už před touto mimořádnou událostí jezdily se zpožděním odklonem přes Vršovice, musely nyní jet přes Vyšehrad.

 

Připomeňte si největší výluku v jižních Čechách. Více v následující reportáži:

 

TN.cz