Rekreační přípravy

Provozovatelé hotelů a kempů se těší na hosty. Krize jim dala zabrat

Filip Pultar
Filip Pultar
24.5. 2020 20:37
Téma:

Nejtvrdší zásah v historii, tak hodnotí rekreační a turistické oblasti nucenou dvouměsíční odstávku, kterou způsobila pandemie koronaviru. A proto se právě teď všichni, kterých se zastavení provozu a služeb v turistice dotklo, budou snažit o nový začátek. Už v pondělí se znovu mohou otevřít hotely nebo autokempy.

Dva měsíce byl život v Česku ochromen, už v pondělí začínají ale provozy startovat. Sportovní resort v Dolní Moravě tratil už náhlým uzavřením sjezdovek v březnu. Na letní sezonu jsou nachystáni, i když dvouměsíční uzavírka znamená obrovské ztráty.

 

Provozovatelé spočítali, že o jeden měsíc kratší zimní sezona je připravila o celý zisk. Už teď je obsazenost na letní měsíce kolem 80 procent. Podobná situace je i v Krkonoších. Hoteliéři doufají v letní sezónu snů. Horské atrakce a lanovky jsou po revizích znovu v provozu, a vyvezou na hřebeny i kola nebo koloběžky.

 

 

"Doporučujeme koupit jízdenky online přes internet a pak už jít jen k turniketu s mobilem v ruce," radí Zina Plchová ze Ski areálu Černá Hora – Pec. Na jižní Moravě, vyhlášené vinařské oblasti, se opět otevřou vinné sklípky. Vinaře Karla Otáhala z Hustopeč stály zrušené rezervace na degustace jmění.

 

"Jsme připraveni i co se týče desinfekce, hygienických potřeb. Myslím, že to bude pozvolně, jak si všichni myslí, že se to otevře a všichni se nahrnou, tak to určitě tak nebude," říká Otáhal.

 

 

A pak tu bude ještě jedna výrazná změna, venku už se nebudou nosit roušky. Zcela na hřebík je ale ještě pověsit nemůžeme. Například v nákupních centrech, nebo na místě s větší koncentrací lidí, budou pořád povinné.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz