proměnlivé počasí

Provozovatele koupališť sezóna zklamala! Tržby byly průměrné

Koupaliště hodnotí sezónu
Zdroj: TV Nova
Jitka Fárová
Jitka Fárová
Aktualizováno 14.9. 2019 21:56
Téma:

Nečekané oteplení vylákalo na řadě míst lidi znovu k vodě. Letní počasí má vydržet i v neděli. Koupaliště už ale začínají bilancovat letošní sezónu. Většina z nich hlásí, že léto bylo podle tržeb průměrné, například v Moravskoslezském kraji dokonce mluví o nejhorší sezóně za posledních 10 let.

Slunce, tropické teploty a příjemná voda na koupání - tak to na koupalištích vypadalo uplynulé tři měsíce. I když bylo léto podle meteorologů nejteplejší za posledních 58 let, provozovatelé koupališť jsou zklamaní. Sezóna se podle nich nepovedla - a to i přesto, že začátek léta, co se týká návštěvnosti, vypadal velmi nadějně.

 

"Největší návštěvnost byla v červnu. V červenci a srpnu byla polovina tržby, co byla v červnu," řekla pokladní koupaliště Karviná Blažena Barániová. "Červen vypadal nadějně, červenec byl slabý. Dnes už víme, že návštěvnost loňského roku nedoženeme," řekla Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí aquaparku Olešná.

 

 

 

Podle provozovatelů jsou tržby o statisíce nižší, než byly minulý rok. Na vině je především proměnlivé počasí o prázdninách, kdy tropické teploty střídaly bouřky a rychlé ochlazení. "Prázdniny byly tak jako na střídačku a to samozřejmě ovlivňuje rozhodnutí všech návštěvníků, jestli zůstanou v kempu pod stanem nebo pojedou jinam," řekla Věra Fryčová z Kamencového jezera v Chomutově.

 

Letošní letní sezona v jihlavském aquaparku byla spíše podprůměrná. "Když bychom měli vyhodnotit celé léto, tak jsme na polovičních číslech oproti loňskému roku," řekl Martin Málek, mluvčí aquaparku Jihlava.

 

Ani v Ústí nad Labem se sezóna nepovedla tak, jako před rokem. Návštěvnost je přibližně o třetinu nižší. Někteří meteorologové si už troufli předpovědět, jaké bude léto 2020. Provozovatele koupališť ale příliš nepotěší - má to prý být nejstudenější rok za posledních několik desítek let.
 

mik TN.cz