Příprava na sezónu

Provozovatelé se chystají na hosty. Dezinfikují pokoje, recepce i kuchyně

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Publikováno 18. 5. 2020
Téma:

Přesně za týden se budou moci znovu otevřít hotely, penziony i vnitřní prostory restaurací. Samozřejmě za přísných hygienických podmínek. Podle Asociace hotelů a restaurací by 25. května mohla otevřít více než polovina ubytovacích zařízení v zemi.

Úplná dezinfekce koupelen, kuchyňských koutů, ale i chodeb, nebo venkovních prostor. Přestože hotely a ubytovací zařízení mají na znovuotevření ještě několik dní, například v penzionu nedaleko Lipenské přehrady nenechávají nic náhodě a na vše se připravují už teď.

 

"Jsme připraveni v podstatě na cokoliv, co se může stát. Máme připravenou dezinfekci na recepci, máme připravenou dezinfekci na všechny apartmány. Uklízíme, leštíme kliky," popsal Jiří Šilha, manažer ubytovacího zařízení.

 

 

Větší úpravou musely projít i společenské prostory. Stoly tady rozestavili tak, aby hosté, kteří za ně usednou, dodrželi povinné rozestupy. Sice v omezeném provozu, ale přece jen, se do mnoha ubytovacích zařízení po více než dvouměsíční pauze konečně vrátí život.

 

"V současné době jsou tu pouze hosti, kteří přijedou pouze na jeden den na výlet," popsal manažer areálu v Lipně nad Vltavou Jiří Falout. V hotelu nedaleko polských hranic už jsou přípravy v plném proudu.

 

 

Podle Asociace hotelů a restaurací by se 25. května mohla znovu otevřít více než polovina ubytovacích zařízení v zemi. I v jejich případě budou platit přísná hygienická pravidla. V restauracích, ale třeba i na recepcích hotelů, bude stále nutné, aby personál i hosté nosili roušky.

 

"Vždycky po každém zákazníkovi musíme vydenzifikovat kompletně stoly a všechny věci, které používal," popsal jeden z pracovníků restaurace. "Bude změna ve vydávání snídaní, která bude nadále formou bufetu, výjimka je akorát v tom, že zde bude personál, který bude hosty obsluhovat," popsala Sandra Rajskupová, recepční hotelu na Ostravsku.

 

Změn ale bude mnohem více. Některá větší ubytovací zařízení proto podle asociace plánují otevřít jen část svých kapacit.

TN.cz