Adrenalinová Dubaj

Průlet městem, jízda na člunu či v bugině. Dubaj umí rozproudit krev

Téma:

Pro spoustu turistů, kteří se do Dubaje vypraví za kouzlem pohádek tisíce a jedné noci, je adrenalinovým vrcholem jejich návštěvy vyhlídková terasa na nejvyšší budově světa Burdž Chalífě.

Dubaj ovšem nabízí i ještě mnohem divočejší vyžití, které vyplaví adrenalin a jako bonus zajistí zážitky na celý život.

 

Odvážlivci se mohou svézt v rychlém motorovém člunu, prohánět se v bugině dunami, brázdit moře na paddleboardu nebo si Dubaj prohlédnout opravdu z výšky při seskoku padákem.

 

Můžete se třeba také vypravit do parků Aventura, kde je na ploše 35 tisíc metrů čtverečních připraveno 80 různých výzev, které jsou rozdělené do několika úrovní obtížnosti.

 

 

Na své si tak přijdou jak ti opatrnější, tak ti nároční, kteří se nebojí výšek a rádi otestují své schopnosti na lanové dráze vysoko nad zemí. Nebojsové si mohou vyzkoušet Tarzanův pětadvacetimetrový skok nebo se projet na zipline.

 

A když už je řeč o zipline, tedy o jednomístné "lanovce", která cestuje velkou rychlostí, je třeba zmínit i atrakci jménem XLine Dubai Marina.

 

 

Tahle jízda, která se dá najít přímo v Dubaji, se totiž chlubí titulem nejdelší městské zipline na světě a kromě letu v obrovské rychlosti umožňuje i jedinečný výhled na zdejší scenérii a mrakodrapy.

 

Tuhle dechberoucí jízdu si nedávno vyzkoušela i reportérka TV Nova Ema Klementová. Jak se jí průlet centrem Dubaje líbil, můžete zjistit v aktuálním dílu pořadu Koření. Začínáme v sobotu v 11:30 na TV Nova.

pez TN.cz