Galaxy Note 7

Průšvih Samsungu. Nejnovější model vybuchuje při nabíjení!

Téma:

Korejský gigant Samsung má velký problém. Svůj nejnovější model Galaxy Note 7 stahuje z pultu obchodů a zřejmě ještě během pátku vyzve uživatele, kteří si telefon koupili, aby jej vrátili. Na vině je nebezpečná baterie, která už nejméně v 35 případech při nabíjení explodovala.

Podle deníku The Telegraph už Samsung potvrdil 35 případů, kdy při nabíjení nový telefon explodoval. Médiím to potvrdil prezident mobilní divize Samsungu Koh Dong-jin. V pátek odpoledne problémy s modelem Galaxy Note 7 potvrdilo i české zastoupení Samsungu.

 

Galaxy Note 7 se přitom prodává teprve od 19. srpna a jen na vybraných trzích, kupříkladu v USA nebo v Jižní Koreji. Do České republiky měl dorazit 16. září. Samsung ještě v pátek přijímal na svém webu předobjednávky nového telefonu.

 

Dodávky se v posledních dnech začaly opožďovat, když korejská společnost místo na pulty obchodů posílala telefony k dalším testům. Výrobce už rozhodl o přerušení prodejů svého nejnovějšího modelu a podle informací Telegraphu a dalších médií v pátek vyhlásí na tiskové konferenci výzvu, aby zákazníci, kteří si již telefon zakoupili, jej výrobci vrátili.

 

Jeden z případů, kdy telefon při nabíjení explodoval, zdokumentoval uživatel YouTubu Ariel Gonzalez. Na videu ukazuje telefon potom, co mu po nabíjení vybuchnul. "Přišel jsem domů z práce, dal jsem ho trochu nabít, než jsem šel na přednášku. Pak jsem si ho dal za pásek a začal hořet. Ano, úplně nový telefon, nebyl ani dva týdny starý. Všichni, kteří máte Galaxy Note 7, si dejte pozor, může začít hořet," varoval Gonzalez.

 

 

K požárům často dochází, když uživatelé používají neoriginální nabíječku. Gonzalez ale tvrdí, že to není tento případ a že telefon dobíjel dodanou nabíječkou. Obdobný případ se stal také v jihokorejském městě Pusan.

 

Učitelka Soo-Jung Parková se agentuře AP svěřila, že jí telefon začal hořet v posteli. Utrpěla při tom lehké popáleniny a její ložnici zaplavil pach pálících se chemikálií. Požár telefonu potvrdili i zaměstnanci servisního střediska Samsungu v Pusanu a společnost ženě nabídla, že jí vrátí peníze.

 

České zastoupení Samsungu v pátek odpoledne problémy potvrdilo. "Zákazníkům, kteří si již Galaxy Note7 zakoupili, umožníme v nadcházejících týdnech výměnu. Zákazníci z České republiky mohou kontaktovat naše Zákaznické kontaktní centrum na bezplatné telefonní lince 800 726 786, kde jim budou poskytnuty bližší informace jak dále postupovat a zodpovězeny případné dotazy k jimi zakoupenému modelu Galaxy Note 7," nabízí český Samsung.

vbo TN.cz