Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragický hrdina

Průvodčí vyskočil z vlaku, aby zachránil ženu. Skončilo to zle

Jako opravdový hrdina se minulý týden zachoval průvodčí, který si všiml, že před vlakem se pokouší koleje přejít starší žena. Použil nouzovou brzdu, vyskočil ven a nebožačce se vrhnul na pomoc.

Devětadvacetiletý průvodčí Xu Qiankai se samozřejmě chodkyni snažil varovat i hlasitým křikem, na ten ovšem žena nijak nereagovala.


Proto průvodčí brzdící vlak předběhl a přecházející ženu odstrčil z cesty mnohatunového kolosu. Jenže za svůj hrdinský čin zaplatil vysokou cenu.Podle britského Daily Mailu totiž sice Xi uchránil od srážky s vlakem starší ženu, přijíždějící souprava ovšem nakonec srazila jeho.A to tak nešťastně, že mu rozdrtila pravou nohu. A lékařům tak nezbylo nic jiného, než zdevastovanou končetinu amputovat. Později se také vysvětlilo, proč starší žena před vlakem neuhnula sama.


Podle čínských médií je totiž žena hluchá, a tak neslyšela ani lokomotivu a vagóny, ani křik devětadvacetiletého průvodčího. On sám se nechal slyšet, že i když přišel o nohu, udělal by totéž znovu, protože lidský život má podle něj větší cenu než ztráta končetiny.

pez TN.cz