jak jsou na tom

Průzkum obliby lídrů v krajích: Vede Hašek, zlepšila se Krnáčová

Lidé v krajích ohodnotili své hejtmany. Na prvních třech místech se umístil ti ze sociální demokracie. Z průzkumu agentury Phoenix research pro televizi Nova vyplývá, že nejoblíbenější je Michal Hašek z Jihomoravského kraje. Ten je ve funkci od roku 2008.

Po hejtmanovi Haškovi z ČSSD se jako druhý umístil Jiří Zimola, který už 7 let zastupuje Jihočeský kraj. Na třetí příčce je pardubický hejtman Martin Netolický.

 

"Svou práci nedělám proto, abych vedl žebříčky popularity, ale proto, aby dobře fungoval Jihomoravský kraj," řekl TV Nova hejtman Michal Hašek.

 

Oproti loňsku si ale polepšila i primátorka Prahy Adriana Krnáčová z hnutí ANO. Přestože ze 14 krajů skončila na sedmém místě, její obliba u lidí vzrostla nejvíce a to o 4 procenta..

 

"Že jsem si polepšila, tak to bylo právě proto, že mluvím k věci a neslibuju něco, co nemůžu splnit," komentovala svůj výsledek Adriana Krnáčová.

 

Naopak hluboce propadl v Liberci hejtman Martin Půta ze STANu. "Obecně lze říct, že nejlepším průzkumem jsou volby a na ty se těším," uvedl pro TV Nova Martin Půta.

 

V 11 krajích  jsou hejtmani z České strany sociálně demokratické, po jednom  mají pak ANO,  STAN a komunistická strana. Není tak překvapením, že oproti loňsku kromě Krnáčové rostla obliba u hejtmanů ČSSD  - vedle zmiňovaného Jihomoravského kraje pak lidé věří také Jiřímu Běhounkovi z Vysočiny.

Nikol Kudrnáčová TN.cz