Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Holčičky byly rychlejší

První dítě roku: Alice se narodila jen minutu po půlnoci v Havířově

Zdroj: TV Nova

V prvních minutách nového roku se v Česku narodilo několik dětí. Minutu po půlnoci přišla na svět Alice v havířovské nemoci, vážila necelé 3 kilogramy a měřila 48 centimetrů. Jen o minutu později se v Třebíči narodila Sofie. Holčičky byly rychlejší ve většině krajů.

Prvním dítětem v novém roce je holčička Alice. V havířovské nemocnici se narodila už minutu po půlnoci, vážila 2940 gramů a měřila 48 centimetrů. Její maminka pochází z Žermanic na Frýdecko-Místecku.

 

Těsně druhá přišla na svět Sofie, narodila se dvě minuty po půlnoci v třebíčské nemocnici. Vážila přes 3 kilogramy a měřila 40 centimetrů.

 

Šest minut po půlnoci se narodily i první děti v Královéhradeckém a Plzeňském kraji, znovu šlo o holčičky. V Praze se ve stejné době narodil první chlapeček, ve fakultní nemocnici na Vinohradech přivítali na svět Kristiána měřícího 47 centimetrů a vážícího necelé 3 kilogramy.

 

 

Nejdéle si na první miminko počkali ve Zlínském kraji. Eliška přišla na svět až ráno, v 6:37 v porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

 

Loni byly počty chlapců a dívek mezi prvními dětmi vyrovnané. Letos byly ale rychlejší holčičky. Chlapci byli prvními dětmi roku v pěti krajích, děvčata v devíti.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÝ PŘÍBĚH: Žena zaspala porod a probudila se po 11 dnech! Zoufale prosí lékaře o pomoc

SÍLA MATEŘSKÉ LÁSKY: Žena umírala. To, co udělala pro nenarozené miminko vám vžene slzy do očí!

epa tn.cz / ČTK