zpověď rodiny novoroční miminko

První dítě roku: Reagují gratulanti i závistivci, přiznává máma Kubíka

Kubík s rodinou
Zdroj: Archiv rodiny
Kubík s rodinou (maminkou, tatínkem a starším bráškou).
Téma:

Rodiče prvního novoročního miminka Kubíka prožívají nejkrásnější chvíle v životě. Mají už druhého syna a ačkoli se bohužel najdou i lidé, kteří jim štěstí závidí, kritickými reakcemi v komentářích článků o narození prvního miminka roku se rozházet nenechávají.

Neuběhla ani minuta od vstupu do nového roku 2018 a v Kadani se na narodilo první české miminko. Chlapeček dostal jméno Jakub, na svět přišel jen o dvě minuty dřív, než v Praze Eliška.

 

Maminka Jakuba do porodnice dorazila už v pátek, zpočátku ale vše nasvědčovalo tomu, že půjde o planý poplach a bude muset zpět domů. "V neděli odpoledne se to rozjelo," popsala TN.cz dramatický zvrat Daniela.

 

 

Chlapeček přišel na svět přesně 25 vteřin po půlnoci a stal se tak prvním miminkem narozeným v roce 2018. "Počkal si na uvítání ohňostrojem," pochlubila se hrdá maminka. "Pořád nemůžu uvěřit tomu, že máme už dvě zdravé děti," dodala.

 

 

Oba synové jsou pro maminku velkým požehnáním. Ačkoli je narození dítěte radostnou událostí, občas se objeví i kritické komentáře, které veselou rodinnou atmosféru narušují. "Lidé si myslí, že je to až příliš velká náhoda," svěřila se Daniela. Závistivcům nejvíc vadí, že rodiče prvního novorozeného miminka mají od kraje dostat finanční dar.

 

 

Mladá maminka si ale nenechává kazit radost z toho, že se její rodina rozrostla. Ještě sice zůstává v porodnici a čeká ji rekonvalescence, už se ale moc těší domů. Po starším synovi se jí stýská, viděla ho až po čtyřech dnech. Na mladšího bratříčka ale reagoval skvěle. "Pořád chtěl Kubíka hladit a pusinkovat," radovala se.

 

A ani personál nemocnice si novopečená maminka nemůže vynachválit. Celý proces porodu jí usnadnil. "Krásně se o nás starali během porodu i na oddělení šestinedělí. Jsou to srdeční lidé, na pravém místě," dodala vděčně.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DÁREK DO NOVÉHO ROKU: Herečka Jessica Alba o Silvestra porodila! Jak se její třetí dítě jmenuje?

ODHALENO: Jaké dívčí jméno je nejoblíbenější ve světě? Možná vás to překvapí!

TO JE SLADKÉ: Velký bráška vítá v porodnici miminko. Jeho úsměv vás rozpláče

lud TN.cz