GALERIE Smrt frontmana Nirvany

První foto! Touhle zbraní se zastřelil legendární Kurt Cobain

Zbraň, kterou se zastřelil Kurt Cobain
Zdroj: Policie/ oficiální zdroj
Kurt Cobain a jeho zbraň
Téma:

Smrt frontmana populární skupiny Nirvana stále provázejí konspirační teorie. Podle jedné z nich měla být zbraň, kterou se Cobain 5. dubna 1994 zastřelil, roztavená, aby policisté zakryli vraždu. Aby tyto fámy potlačili, zveřejnili policisté vůbec poprvé fotografie brokovnice, kterou Cobain k sebevraždě použil.

Policie z amerického Seattlu, kde se Cobain zastřelil, se snaží předejít tomu, aby musela zveřejnit také fotografie, na kterých je mrtvola slavného zpěváka. Právě toho se u soudu domáhá propagátor konspiračních teorií Richard Lee, uvedla televize CNN.

 

Vdova po Kurtu Cobainovi, herečka a zpěvačka Courtney Love a jejich dcera Frances Bean Cobainová se tomu snaží předejít. Policisté už v roce 2014 zveřejnili přes 30 fotografií z místa činu, na kterých je třeba dopis na rozloučenou, Cobainův řidičák nebo krabice od doutníků, ve které měl soupravu, kterou používal, když si píchal heroin.

 

Brokovnici Remington, kterou si Cobain v zahradním domku prostřelil hlavu, drží na fotografiích detektiv seattleské policie Mike Ciesynski, který vyšetřuje tzv. odložené případy. Ciesynski případ znovu otevřel před dvěma lety, před 20. výročím Cobainovy sebevraždy.

 

GALERIE: Smrt Kurta Cobaina

1
/
14
Zdroj: Policie
Zbraň, kterou se zastřelil Kurt Cobain - 1

 

Ve složce našel i nevyvolaný film právě s později zveřejněnými fotografiemi z místa činu. Vedle nich policisté zveřejnili i přepisy výslechů, protokol z pitvy a další listinné důkazy. "Byla to sebevražda a je to uzavřený případ," uvedl v roce 2014 detektiv Ciesynski.

 

Právě on drží na ve čtvrtek zveřejněných fotografiích brokovnici, kterou policisté stále mají ve skladu důkazů. Legenda o tom, že zbraň byla roztavena, vznikla poté, co vdova Courtney Love prohlásila, že tu zbraň, a všechny další, které Cobain vlastnil, předá neziskové skupině Matky proti násilí, aby je nechala roztavit, uvedla televize CBS. Ale vzhledem k tomu, že se jednalo o vysoce sledovaný případ, policisté zbraň, kterou se slavný zpěvák připravil o život, nikdy nevydali.

 

 

V roce 2014 rodina se zveřejněním fotografií souhlasila, stejně tak se zveřejněním fotografie brokovnice, nepřeje si však, aby na světlo světa unikly fotografie zpěváka s prostřelenou hlavou. "Akorát to povzbudí narušené stalkery a další fanatiky," bojí se dcera Curta Cobaina Frances.

 

Před časem se do jejího domu jeden takový blázen vloupal, čekal na ní tři dny a když se vrátila domů, tvrdil ji, že "Je mu předurčeno, aby s ní byl, protože duše jejího otce přešla do jejího těla," citoval web seattleské policie výpověď Frances od soudu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOKONALÁ KOPIE! Dcera Kurta Kobaina se vdala. Manžel jakoby jejímu otci z oka vypadl!

Celebrity, které si zavinily smrt jako Williams: Winehouse, Cobain a Ledger

vbo TN.cz