odložené dítě

První letošní miminko v babyboxu. Čerstvě narozený chlapeček byl nahý

Novorozené dítě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
23.2. 2021 7:38
Téma:

V kolínském babyboxu se v pondělí pozdě večer objevilo čerstvě narozené miminko. Chlapeček je prvním dítětem odloženým do babyboxu v letošním roce. Těší se dobrému zdraví a dostal jméno Vojta.

Krátce po 23. hodině v pondělí se v Kolíně otevřela dvířka babyboxu, do kterého někdo vložil zcela nahého chlapečka zabaleného do žluté deky. Podle zakladatele babyboxu v České republice Ludvíka Hesse bylo miminko úplně čerstvě narozené. 

 

"Je v pořádku! Potvrdila mi to doktorka z novorozeneckého oddělení," uvedl. Chlapeček se jmenuje Vojtěch Novák. "Jméno dostal podle hlavního dárce a šéfa Květiny Novák Praha, a. s., který je mým přítelem a dárcem trvalým," vysvětluje Hess.

 

 

Novorozený Vojta je prvním letošním miminkem, které bylo odložené do babyboxu, celkem pak 215. Do kolínského babyboxu byla odložená už tři děťátka.

 

Ke zprovoznění babyboxu v kolínské nemocnici došlo v roce 2008, jednalo se tehdy o 18. schránku pro odkládání dětí v rámci celé České republiky. V současné době jich je už 79. Poslední byl instalován před několika dny v Prachaticích.

 

Reportáž o odloženém dítěti v pražského babyboxu ze srpna 2020:

TN.cz