CK Aeolus

Další oběť epidemie? Zaběhlá cestovka je v insolvenčním řízení!

Cestovka má problémy kvůli koronaviru
Zdroj: Getty Images
Petr Zelený
Petr Zelený
23.3. 2020 14:49
Téma:

Cestovní kancelář Aeolus, která na webu nabízí zájezdy do Řecka, Turecka či Egypta, se dostala do vážných potíží. Firma o tom informovala přímo na svých stránkách.

"Vážení klienti, s lítostí si vám dovolujeme oznámit, že vůči naši společnosti skutečně probíhá insolvenční řízení, o kterém však zatím nebylo rozhodnuto!!!" píše Aeolus na svém webu.

 

"Až teprve na základě výsledku tohoto řízení budeme moci podniknout další kroky a samozřejmě vás všechny budeme informovat a následně kontaktovat. I vzhledem ke karanténě jsou naše možnosti omezeny, ale vše řešíme. Děkujeme za pochopení..." doplnila cestovka.

 

Kontakt s klienty kanceláři, která má skoro třicet let zkušeností, komplikuje i nouzový stav a nařízení vlády regulující pohyb a otvírací dobu některých služeb a obchodů.

 

 

Firma proto uzavřela svoje pobočky a zřídila informační linky, které jsou značně vytížené. Problémy má Aeolus pochopitelně i kvůli aktuální epidemii koronaviru a zavřeným hranicím.

 

"Jde nám především o klienty, rozhodnutí o insolvenci čekáme v nejbližších dnech. Prodej teď reálně neexistuje, kienti požadují vrácení storen a není z čeho. Proto jsme udělali tento krok," uvedl na dotaz TN.cz ředitel české pobočky CK Aeolus Tomáš Němec.

 

Dodal, že cestovní kancelář je ze zákona samozřejmě pojištěná a lidé se tak nemusejí bát, že by přišli o své peníze. Neuvedl ale, kolika lidí se může případný krach dotknout.

TN.cz