Galerie Rady a typy

První společné bydlení! Poradíme, jak se vyvarovat chyb začátečníka

První bydlení
Zdroj: Profimedia
Pár v novém bytě
Téma:

Jdete spolu bydlet? Zařizování prvního samostatného domova je vzrušujícím dobrodružstvím, ale také hledáním kompromisů. Řekneme vám, jak to zvládnout na jedničku.

Dříve se osamostatnit, odstěhovat se od rodičů a pořídit si vlastní bydlení. To je trend, který hlásá dnešní doba. Při nákupu vybavení musíte hledat kompromisy mezi vaším a partnerovým vkusem. Pokud toužíte po zajímavém interiéru a kouscích nábytku, které si nemůžete dovolit, počkejte si na slevy. Originální a levné kousky můžete najít i v bazarech a na trzích.

 

Pokud jste se v novém domově ještě neusadili nastálo a vaše první bydlení je jen dočasné, vybírejte si nábytek tak, aby se dal vhodně kombinovat. Zařízení by mělo být variabilní a flexibilní, abyste ho mohli přizpůsobit případným změnám. Ideální je vybírat vše z jedné série. Pravidlo říká, že v interiéru byste měli kombinovat pouze dva, výjimečně tři druhy dřeva.

 

GALERIE: První bydlení

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Obývací pokoj

 

To stejné platí i při malování. Barvy nelze vybírat do každé místnosti odděleně, ale ladit musejí v bytě jako celku. Nedávejte na všechny zdi zcela stejnou barvu, hrajte si s odstínem a sytostí. Jednu zeď vymalujte tmavěji, zbytek je lepší ve světlých nebo neutrálních tónech.

 

 

Kreativní lidé mohou vyšperkovat byt úžasnými dekoracemi vlastní výroby, nebo namalovat obraz. Jestli nemáte zkušenosti s kreslením, vrhněte se na abstraktní motivy. Pokud si byt chcete originálně vyzdobit, využijte různé zbytky obkladaček, které vám zůstanou, nebo je můžete získat od svých známých. Z různých úlomků můžete sestavit na zdi krásnou mozaiku.

has TN.cz