Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

masakr v brodě

První svědectví z místa střelby: Chlapi skákali hrůzou z oken!

Místo střelby v Uherském Brodě - 3
Zdroj: TN.cz

Šílený střelec zabil v úterý v restauraci Družba v Uherském Brodě osm lidí. Na místo směřují policejní prezident a ministr vnitra. Z místa střelby se ozývají první svědci.

Podle starosty Uherského Brodu Patrika Kunčara byl střelcem šedesátiletý místní muž, zřejmě psychicky labilní. "Po útoku se sám zastřelil," uvedl Kunčar pro agenturu ČTK.

 

Informaci o sebevraždě pachatele potvrdil i místní obyvatel žijící nedaleko místa střelby: "Vrtulníky mně lítají nad barákem. Čekáme na přílet ministra a policejního prezidenta.Šedesátiletý pachatel střílel dvěma pistolemi a po vraždách spáchal sebevraždu. Několik chlapů vyskočilo oknem z prvního patra, aby se zachránili."

 

"Seděl jsem vevnitř, dával si pivo, seděl jsem zády, uslyšel jsem střelbu, rány. Já i ostatní chlapi jsme od stolu začali utíkat pryč zadním vchodem, který odemkl personál. Vzpamatováváme se ještě teď," uvedl pro Blesk.cz jiný svědek.

 

 

Ministr vnitra Milan Chovanec na Twitteru potvrdil, že je společně s policejním prezidentem na cestě do Uherského Brodu. Vyloučil však, že by se jednalo o teroristický útok. I podle Chovance šlo o čin vyšinutého jedince.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policista zastřelil chlapce s napodobeninou pistole. Měl by jít sedět, nebo jednal podle zákona?

Na koncertě Chrise Browna se střílelo! Pět lidí zraněno

vbo tn.cz/čtk