Slovenská SuperStar

Trápení první vítězky SuperStar kvůli rakovině: Chemoterapie nepomůže!

Katarína Koščová
Zdroj: archiv Kataríny Koščové
První slovenská SuperStar Katarína Koščová
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
2.1. 2021 6:33
Téma:

Zpěvačka Katarína Koščová, která se před 16 lety stala první slovenskou SuperStar, se snaží svou slávu využít pro pomoc své dobré kamarádce. Ta totiž válčí se zákeřnou formou rakoviny, na kterou nepomáhají chemoterapie. A biologická léčba vychází na astronomickou částku.

Trápení kvůli zákeřné rakovině, se kterou bojuje její kamarádka, má zpěvačka Katarína Koščová. Historicky první slovenská SuperStar z roku 2005 požádala fanoušky, aby přispěli ve sbírce na nákladnou léčbu.

 

Chemoterapie totiž v tomto případě nepomáhá. "Možnost je jen biologická léčba, která vychází přibližně na 70 tisíc eur (v přepočtu přes 1,8 milionů korun) ročně," napsala Koščová na instagramu.

 

Lék, díky kterému by Mirka chorobu překonala, se zatím může používat pouze v USA. Podle webu ludiludom.sk léčba trvá dva až tři roky, dávka léčiva se podává každých 21 dní.

 

 

Peníze na léčbu své kamarádky poslala už i Koščová. "Víme, že jste nás chtěli podpořit, a jste úplně úžastní, že jste si koupili tolik lístků na náš vánoční koncert, ale rozhodli jsme se po dohodě s kapelou a techniky, že všechny penízky, které nám přišly za tento koncert, posíláme Mirce," uvedla zpěvačka.

 

 

Ta doufá i v podporu ze strany fanoušků. "Je množství lidí, kteří potřebují pomoc. Častokrát opravdu stačí poslat po euru, ono se to nasbírá a někomu se nesmírně uleví," uzavřela Koščová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz