radostná zpráva

První záběry mláděte lenochoda! Jihlavská zoo má vzácný přírůstek

Téma:

Jihlavská zoo má mimořádně vzácný přírůstek - narodilo se tam mládě lenochoda dvouprstého. TV Nova dostala unikátní možnost natočit několikatýdenního drobečka, diváci se proto mohou pohledem na něj pokochat jako první.

Zatím se nehne od mámy, jen tu a tam vykoukne hlavička nebo prodloužené horní packy s drápy. Sáhne si pro listí a jde si znovu dát šlofíka. Mládě stále leží na své mámě - na větvích by se totiž zatím samo neudrželo.

 

To, že ho televize Nova vůbec mohla natočit, je velká vzácnost. Ošetřovatelé k měsíc starému mláděti ani jeho mámě nikoho nepouštějí. Jejich pavilon je pro veřejnost přísně uzavřený. Musí tu být absolutní ticho a klid. Ještě se ani neví, jestli je to lenochodí kluk, anebo holka.

 

"Samice je nezkušená. Už u nás dvakrát porodila, ty odchovy ale nebyly úspěšné, takže jsme se rozhodli jí dopřát maximální klid," řekl mluvčí zoo Martin Maláč. Během pár týdnů by se už mělo mládě osamostatnit a z mámina břicha slézt. Na větvích se udrží hlavně díky mohutným drápům.

 

 

 

"Do osmi až deseti týdnů se bude držet matky, pak se začne pohybovat i v jejím okruhu," dodal Maláč. Poté už budou moci návštěvníci jihlavské zoo sledovat, jak leze po větvích přímo nad jejich hlavami.

David Pik, sei TN.cz