Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

triumfální záchrana

První záběry z nemocnice! Thajští chlapci zdraví z karantény. VIDEO

Zdroj: APTN

Dvanáct chlapců a jejich trenér, kteří byli dlouhých 17 dní uvězněni v zatopeném jeskynním komplexu, se zotavují v nemocnici. Thajská televize nyní zveřejnila první záběry z karantény, kam museli být mladí fotbalisté umístěni po triumfální záchranné operaci.

I přes to, že byla celá skupina uvězněna pod povrchem dlouhých 17 dní, byli chlapci relativně v pořádku. Během svého nedobrovolného uvěznění ztratili kolem dvou kil, jinak ale nevykazovali známky stresu.

 

Po záchraně ale museli být chlapci umístěni do karantény. U tří z nich lékaři potvrdili plicní infekci, která je naštěstí neohrožuje na životě. Čeká je pravidelné braní léků.

 

V karanténě jsou kvůli histoplazmóze, které se přezdívá jeskynní nemoc. Chlapci se podle všeho rychle zotavují. Nemocnice nyní zveřejnila první záběry z karantény. Chlapci na videu mávají a děkují za svou záchranu.

 

 

Mladí sportovci se svým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni 23. června. V podzemí je uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně. Záchranáři je našli po devíti dnech, dalších osm dní pak bojovali o jejich vynesení z jeskyně.

19

GALERIE: První záběry z nemocnice! Thajští chlapci zdraví z karantény

Zdroj: Profimedia

První záběry zachráněných chlapců z nemocnice - 1

Hodnocení:


 

klma TN.cz