zatkli i kumpány

Prvoligového exhokejistu obvinili z loupeže! Měl přepadávat herny

Téma:

Bývalý profesionální prvoligový hokejista a současný rozhodčí žákovských hokejových soutěží podle policie loupil. Spolu s další dvojicí kompliců je obviněný, že přepadl v Ostravě několik heren.

Až deset let za mřížemi hrozí trojici mužů, která měla přepadávat herny v Ostravě - Zábřehu, Porubě i ve Vítkovicích. Scénář byl přitom vždy velmi podobný. Zamaskovaní lupiči s pistolemi a v maskách vběhli do herny, požadovali peníze z kasy a vyhrožovali obsluze.

 

Podle policie jde o gemblery, kteří se loupežemi snažili řešit svou finanční situaci. "Běžně prohrávali a vzhledem k tomu, že už neměli peníze, tak se rozhodli, že si peníze vemou zpět z heren," sdělil kriminalista Radim Bena.

 

 

Po posledním přepadení je ale zadržela zásahovka. "Čekali jsme skoro celou noc do čtyř hodin do rána, kdy provedli přepadení. Všechny tři se podařilo zadržet v osobním vozidle," dodal Bena.

 

Z heren si trojice odnesla celkem 70 tisíc korun, ve dvou případech ale odešla i s prázdnou. Po jednom z přepadení odhodili lupiči do Ostravice zbraň, se kterou mířili na servírku.

 

Oba lupiči i jejich tipař už byli trestáni za krádeže, a to včetně bývalého prvoligového hokejisty. "Hrál za jeden hokejový klub z Ostravy, v současné době dělá rozhodčího," vysvětlil Bena. Všechny tři obviněné muže soud poslal do vazby.

Související témata:
Lucie Cochlarová/ lud TN.cz