PRYMULA NEKONČÍ

"Nic jsem neporušil. Rezignovat nehodlám," uvedl Prymula

Brabec Martina
Martina Brabec
23.10. 2020 11:26
Téma:

"Na základě obrázků v Blesku to vypadá, že jsem něco porušil. Nic jsem neporušil. Rezignovat proto nehodlám," uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) na tiskové konferenci. Ta se nakonec konala až ve 13:30 hodin, protože ji ministerstvo dvakrát odložilo.

Ministr zdravotnictví uvedl, že žádné nařízení neporušil a rezignovat sám od sebe nehodlá. Bude ho tak muset odvolat premiér Andrej Babiš (ANO). Ten se kvůli tomu v pátek v 16 hodin sejde s prezidentem Milošem Zemanem.

 

Prymula na konferenci podrobně popsal schůzku, která se podle něj uskutečnila mimo prostor restaurace. "Nic jsem neporušil. Na schůzku jsem odjel ve voze, kde jsem měl roušku. Na Vyšehradě jsem vystoupil opět v roušce a šel jsem přes to dané restaurační zařízení do soukromých prostor vyšehradské kapituly," uvedl ministr.

 

 

"Tam proběhlo jednání, byli jsem tam s panem Faltýnkem a s panem ředitelem Havrlantem z ostravské nemocnice. V tomto slova smyslu nebylo nic porušeno, nejedná se o restauraci, můžete se o tom přesvědčit. Když jednání skončilo, tak jsem se vracel prostorem, který je venku, to znamená byl jsem tam sám, šel jsem bez roušky. Přišel jsem k automobilu, sedl jsem si do něj a dal si roušku," dodal ministr s tím, že tak žádné nařízení neporušil.

 

Omezení shromážďování totiž začalo platit až od čtvrtečních 6:00. Prymula byl na Vyšehradě ve středu ve 23:30.Vyjádření ministra Prymuly je ale v rozporu s tím, co o setkání řekl Faltýnek. Ten tvrdil, že se konalo v salonku restaurace. O setkání v prostorách kapituly nevědí ani tamní církevní představitelé. Podrobnosti o rozporech v ministrově výpovědi si přečtěte zde.

 

 

 

Na pravidelné páteční tiskové konferenci od 12 hodin měl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) původně zhodnotit vývoj epidemie Covid-19. 

 

Poté, co deník Blesk zveřejnil fotografie Prymuly, se ale očekávalo, že oznámí svou rezignaci. K té ho již dopoledne vyzval premiér Andrej Babiš (ANO). Psali jsme v tomto článku.

 

Babiš požádal ministra Prymulu o rezignaci:

 

Prymula byl ve středu v noci přistižen při návštěvě restaurace, která ale měla být zavřena. Ministr v pátek ráno řekl, že je připraven rezignovat. Dle svých slov ale toho tolik neprovedl. Prymulovo vyjádření si můžete přečíst zde.

 

Celé vyjádření Romana Prymuly sledujte ZDE:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz