Boj s virem

Prymula navrhne návrat nouzového stavu. Nejspíš na příští schůzi vlády

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 28. 9. 2020
Téma:

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) podle všeho na příštím jednání vlády navrhne opětovné zavedení nouzového stavu, který platil už letos na jaře. Kabinet se má sejít těsně po víkendových volbách.

Podle portálu Respekt, který informaci přinesl, "začíná (Prymula) zjišťovat, že pro další omezení nemá sám za stávajícího stavu moc velký mandát."

 

"Udělat to určitě musíme. Bez toho moc šance není. Já myslím, že to bude na prvním jednání vlády,“ řekl Prymula Respektu na otázku, zda bude nouzový stav požadovat. Ten přitom vyhlašuje právě vláda se souhlasem Sněmovny. Kabinet se má znovu sejít přesně za týden, tedy těsně po víkendových volbách do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu.

 

 

Prymula přitom už avizoval, že chce ještě tento týden ve středu či v pátek "přidat" další opatření k těm stávajícím. Má v plánu omezit volnočasové aktivity a s kolegou z resortu školství Robertem Plagou (ANO) chce jednat o distanční výuce nebo dočasném zrušení hodin tělocviku a hudební výchovy. Na těchto hodinách totiž žáci nemají roušky.

 

"Já sám se budu snažit dělat opatření, která mají minimální ekonomický dopad,“ popsal Prymula "jízdní řád" pro tento týden. Nová omezení by tak nemusela být celoplošná, ale zaměřená na konkrétní kraje, píše Respekt.

 

"Případné vyhlášení nouzového stavu je výsledkem neschopnosti současné vlády. Zemi absolutně nepřipravila na druhou vlnu. Nespustila chytrou karanténu, neposílila hygieny, nezajistila dostatečné testování a trasování. Občanům lhala a nesplnila úkoly. ODS zavedení nouzového stavu nepodpoří," reagoval na twitteru předseda ODS Petr Fiala.

 

Pusťte si nedělní reportáž TV Nova k tématu:

 

TN.cz