Koronavirus

Prymula: Opatření nefungují. To nejhorší přijde až v listopadu

Jan Houška
Jan Houška
20.10. 2020 16:08
Téma:

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) na začátku úterní schůze Sněmovny informoval poslance o vývoji epidemie nemoci Covid-19. Podle jeho slov zavedená opatření nefunugují a kontaktů je stále mnoho. Vrchol epidemie se očekává v listopadu. Ministr také nepřímo naznačil, že mohou přijít přísnější opatření k omezení šíření koronaviru.

"V tuto chvíli se nacházíme v době, kdy dochází k exponenciálnímu nárůstu ve většině evropských zemí. Situace v naší republice není jednoduchá. Máme zde stále prudký nárůst nakažených osob. Stále nevidíme pozitivní dopad opatření, které jsme zavedly během minulých týdnů,“ uvedl Prymula.

 

Ministr zdravotnictví očekává, že vrchol epidemie bude v České republice přibližně mezi 3. a 11. listopadem. V nemocnici by podle jeho slov mohlo být hospitalizováno až 11 tisíc pacientů. Na jednotkách intenzivní péče by mohly skončit až 3 tisíce nemocných.

 

 

"Mobilita lidí je pořád zhruba 50 procent toho, co bylo v březnu. Stále těch kontaktů je příliš mnoho a opatření nejsou učinná,” dodal ministr.

 

Prymula ve Sněmovně také nepřímo naznačil, že mohou v budoucnu přijít přísnější opatření k omezení šíření koronaviru. Největším problémem je hlavně prudký nárůst nakažených a také velký podíl pozitivních mezi rizikovou skupinou. 

 

Prymula má plán. Plošné testování do dvou týdnů. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz