Chudák Rex

Psí hrdina! Chlapce chránil před zloději, sám schytal čtyři kulky!

Rex bránil majitele, postřelili ho - 2
Zdroj: facebook, GoFundMe
Zloději Rexe postřelili na krku a na nohou
Téma:
pes

Německý ovčák Rex bránil svého majitele před zloději. Utržil několik střelných ran, pachatelé ho také zbili. Lekli se až policejních sirén a utekli neznámo kam. Policie je zatím nedopadla. Rex musel na operaci, měl by ale přežít.

Když se zloději vloupali do domu ve městě Des Moines v americkém státě Washington, 16letý Javier zavolal na tísňovou linku a poté se ukryl ve skříni. Jeho pes Rex byl ale odhodlaný ho bránit a běžel dolů ke dveřím, píše portál People.

 

"Oba zloději s ním zápasili a bili ho vším, co měli po ruce. Rex pak znovu vyběhl nahoru po schodech, celý pomlácený, ale chtěl zkontrolovat svého pána, který se stále schovával," popsala Javierova teta Susy Cadenová.

 

Zloději pejska následovali až do Javierova pokoje. "Rex vylezl ze skříně a s tou trochou síly, která mu zbývala, se na ně vrhnul, protože věděl, že je synovec v nebezpečí. Bohužel Rexe čtyřikrát postřelili, až konečně boj vzdal," dodala Susy.

 

 

GALERIE: Rex bránil majitele, postřelili ho

1
/
5
Zdroj: facebook, GoFundMe
Rex bránil majitele, postřelili ho - 1

 

Pachatele nakonec odradily až policejní siréry, utekli neznámo kam. Policie zásah potvrdila, sdělila také to, že strážníci našli Javiera a postřeleného Rexe v jeho náručí ve skříni. "Mladík popsal, že slyšel psa štěkat, pak zvuk rozbíjejícího se skla a znovu štěkot. Poté výstřely a už nic," sdělil policista Doug Jenkins.

 

 

Javier byl v pořádku, Rex ale musel k veterináři a stále na klinice zůstává. Náklady na jeho léčbu se vyšplhaly na 10 tisíc dolarů (200 tisíc korun), proto rodina založila sbírku na internetové stránce GoFundMe. Peníze už se vybraly, zloděje ale zatím policie nedopadla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Celebrity a jejich úžasní psí mazlíčci. Podívejte!
Proč je pes nejoblíbenější zvíře? Tyto fotky vám dají odpověď!

epa TN.cz