policejní pes

Psí hrdina Majk opět zazářil! Tentokrát zachránil život ztracenému seniorovi

Psí hrdina Majk
Zdroj: Policie ČR
Policejní pes má na svém kontě další úspěch
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 13. 8. 2019
Téma:

Policejní pes Majk je hrdina v pravém slova smyslu. Nedávno našel holčičku, která zmizela z pískoviště, nyní se může pochlubit dalším úspěchem. Vypátral seniora na pokraji sil, který se ztratil v lese na Hodonínsku. Nebýt šikovného chlupáče, muž by zřejmě přišel o život.

Po úspěšném nalezení dvouleté holčičky, která zmizela mamince z pískoviště, má policejní pes Majk na svém kontu další úspěch. O víkendu se ztratil v hlubokých lesích na česko-slovenské hranici senior ze Slovenska.

 

Slovenští policisté se proto obrátili s žádostí o pomoc na své české kolegy z Hodonínska, kterým v sobotu skutečně někdo oznámil, že se muž měl pohybovat u vodní nádrže Mlýnky. "Přálo nám štěstí v tom, že policista v době svého volna byl na houbách a našel batoh hledaného seniora," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Na místo tak vyjela hlídka policistů a s nimi i psovod se služebním psem Majkem, který zachytil stopu. Dovedl své dvounohé kolegy do Radějovské obory, kde propátrával rozlehlý a těžce přístupný lesní terén.

 

 

Jeho čumák ani tentokrát nezklamal - kolem sedmé hodiny večer našel v hustém porostu ztraceného seniora, který ležel na zádech bez hnutí. "Jeho zdravotní stav byl velmi vážný a byl na pokraji vysílení. Včasným nálezem mu služební pes Majk zřejmě zachránil život," vysvětlil mluvčí policie.

 

"Po nálezu okamžitě policisté poskytli první pomoc a po malé chvíli s nimi senior navázal alespoň oční kontakt. Protože k vypátrání došlo kousek za česko-slovenskou hranicí, tak policisté na místo přivolali slovenské policisty a slovenskou rychlou záchrannou pomoc a seniora jim předali," dodal Petr Zámečník.

TN.cz