chlupatí strážci

Psí hrdinové hledají domov! Armáda je nabízí za pár stovek

Armádní pes
Zdroj: Getty Images
Téma:

Armáda České republiky na svých webových stránkách nabízí k odprodeji vysloužilé služební psy. Pořídit je můžete v průměru okolo 500 korun. Psi a feny jsou braní jako staří od osmi let věku a jejich úkolem bylo především střežit vojenské objekty. Domov hledá Uno, Aris a Jerry.

"Na základě zkušenosti z předchozích let pokračujeme v odprodeji vysloužilých služebních psů, kteří vykonávali službu především při strážení vojenských objektů," informovala Armáda ČR na svém webu.

 

Armáda nabízí psy a feny, kteří jsou starší osmi let a zdravotně odpovídají svému věku. Ceny za pejsky se pohybují okolo 500 korun. Pokud si chcete psy koupit, kontakt naleznete zde. Poté si můžete domluvit schůzku a přijet si zvíře vybrat.

 

Dále se sepíše žádost o odprodeji a doplní osobní údaje do kupní smlouvy. Pokud bude odprodej schválený a peníze uhrazené, tak dojde k předání pejska i s očkovacím průkazem a očkováním proti infekčním nemocem a odčervením proti střevním parazitům.

 

 

Uno

Uno je kříženec německého ovčáka s belgickým ovčákem. Narodil se 18. srpna 2009. Je milé a přátelské povahy, je i poslušný. S ostatními psy však není kamarád, fenky mu ale nevadí. Uno má problémy s kůží, trvale užívá chondroprotektiva (léky na artrózu), protože má artrózu kyčlí i páteře. Pro pejska je vhodná rodina se zahradou.

 

GALERIE: Pes UNO

1
/
3
Zdroj: army.cz
Nabídka vysloužilých psů k odprodeji - UNO - 1

 

Jerry

Další kříženec německého ovčáka s belgickým ovčákem Jerry se narodil 20. července 2008. Pořídit by si ho měl zkušený chovatel, který však nemá děti. Pejsek je dobrý hlídač a reaguje na střelbu. Rád také utíká za zvěří a nesnáší ostatní psy. Mezi jeho zdravotní problémy patří prostata a pohyblivost. Trvale užívá chondroprotektiva.

 

GALERIE: Pes Jerry

1
/
2
Zdroj: army.cz
Nabídka vysloužilých psů k odprodeji - JERRY - 1

 

Aris

Fenka Aris je také kříženec německého ovčáka s belgickým a narodila se 5. května 2008. Je přátelská a na psy agresivní není. Bez problémů pak vychází s ostatními fenami. Aris je vhodná spíš pro zkušeného chovatele a do objektu s dobrými ploty. Ráda utíká za zvěří, takže není ideální ji pouštět na volno. Fenka má polámané zuby, artrózu a jednostrannou slepotu.

 

GALERIE: Pes ARIS

1
/
3
Zdroj: army.cz
Nabídka vysloužilých psů k odprodeji - ARIS - 1

reg TN.cz