Zaneřáděné ulice

Tající sníh odhalil ulice plné psího trusu. Lidé posílají drsné vzkazy!

Stoupnutí do lejna
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Tající sníh v českých městech odhaluje nepříjemné pozůstatky venčení. Někteří majitelé psů po svých miláčcích totiž stále neuklízejí. Na chodnících a silnicích tak zůstávají fekální pasti a je jen otázkou času, než do nich někdo šlápne. Jednoho obyvatele Českého Těšína psí hovínko natolik popudilo, že majiteli chlupáče nechal na chodníku důrazný vzkaz.

Mnozí milovníci psů jsou zodpovědní a po svých svěřencích při procházce městem pravidelně uklízí. Jiní ovšem své povinnosti zanedbávají a ostatní obyvatelé musí být při pohybu po městě obzvláště obezřetní.


Jednomu z obyvatel Českého Těšína došla trpělivost a na psí výkal upozornil velmi svérázným způsobem. Fekální čin označil a připsal také vzkaz neomalenému majiteli. “Uklízej po svém psovi, prase!!!“ stojí v prohlášení psaném na chodníku.

 


Na nedostatky upozorňuje i městský úřad v Českém Těšíně. “Připomínáme, že po psovi je povinen uklízet jeho majitel, stejně jako občané nemají odhazovat smetí na chodník nebo přímo celé sáčky odpadků z oken v domnění, že se o to někdo postará,“ stojí v prohlášení na městském facebookovém profilu.

 

Anketa

Uklízíte při venčení po svém psovi?

Hlasovalo 2536 lidí.


Úřad se také snažil apelovat na svědomí provinivších se jednotlivců. “To, zda budeme žít v kulturním a čistém prostředí, závisí především na každém z nás,“ doplnil úřad. Během krátké chvíle reagovali na oznámení úřadu i další občané města, kteří jsou situací pohoršení.

 


“Tak ono to není jen na chodnících, ale i na trávníku, jdu sebrat po svém psovi a musím kličkovat, abych nestoupla do jiného. A to nemluvím ani o psovi, který do toho kolikrát může stoupnout. Vážně nechápu, kde je problém, že to lidi nesbírají. Stud? Já bych se styděla to neuklidit,“ reagovala jedna z obyvatelek.

rod TN.cz