Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.7. 2018 13:31
Jsou v karanténě

Psi z množírny skončili v útulku. S ženou měli problémy i chovatelé

Zdroj: TV Nova

Se ženou, která měla v plzeňském panelákovém bytě v otřesných podmínkách množit psy, nemají dobré zkušenosti nejen sousedé, ale ani další chovatelé. Desítky psů, které měla v klecích v třípokojovém bytě na sídlišti, skončily v městském útulku. Zatím jsou v karanténě.

Žena chovala desítky psů v panelovém domě v Plzni. Zájemce o pejsky nikdy nebrala nahoru do bytu, psy prodávala na ulici.
 

"Nevěděla jsem, že množí a že týrá zvířata. Myslela jsem si, že to je kamarádka a že to se mnou myslí upřímně, ale naletěla jsem," řekla pro TV Nova majitelka chovné stanice, paní Lenka. "Nejdřív na mě působila jako dobrá chovatelka, než jsem si od ní vzala čivavu s papírama, kterou jsem posléze vrátila. Ona pak na mě ušila boudu, že jsem ji tu čivavu nezaplatila," dodala.

 

 

K množení psů zřejmě docházelo hlavně v plzeňském bytě. Staré a nemocné měla v Sedleci, nedaleko Plzně. Tam policisté na zahradě našli i pozůstatky zvířat. "V objektu byla nalezena zhruba desítka mrtvých psů, během ohledávání se podařilo zachránit ještě jednoho živého," řekla Hana Rubášová, mluvčí tamní policie.

 

Pro týraná a zbídačená zvířata si přijeli ochranáři a strážníci. Odvezli je do městského útulku, kde se normálně starají o padesátku psů, těch z množírny je ale 98. "Zvířata jsou nesocializovaná, většina z nich má přerostlé drápy, záněty v uších a podobně," uvedla vedoucí útulku. 

 

Každého psa veterináři pečlivě zkontrolovali, provedli odběry krve a moči. Pejsci už dokonce dostávají i jména. Náklady na péči o jednoho psa se pohybují kolem čtyř set korun za den. Město chce peníze vymáhat po bývalé majitelce psů.

 

 

Lidé o psy mají obrovský zájem. Ti ale ještě nějaký čas zůstanou v karanténě. Čekat se bude i na oficiální odebrání bývalé majitelce. Až poté si budou moci psy adoptovat. Advokátní kancelář, která se případem zabývá, hledá i další lidi, kteří byli s podezřelou osobou v kontaktu, aby své informace napsali na info@AK-RP.cz.

Klára Pospíšilová/ nor TN.cz
Reklama