týrání zvířat

Psí zabijačky a masti. Krutý byznys na východním Slovensku

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 22. 9. 2020
Téma:

Televize Markíza odhalila krutý byznys, kterým se živí několik rodin z východního Slovenska. Rodiny pořádají psí zabijačky a ze psů vyrábějí také masti, které pak prodávají za desítky euro.

Na Slovensku už dlouhou dobu dochází k nelegálnímu zabíjení stovek psů za účelem výroby psích mastiček. Podezřelý dlouhou dobu tento skutek popíraly a vypadalo to, že se krutost podaří utajit. Televizi Markíza se podařilo byznys odhalit v obci Chminianske Jakubovany v okrese Prešov.

 

K výrobě mastí je nejdříve třeba psa ukrást, zabít ho a poté vyrobit mast z jeho tuku. Podle informací Markízy je poptávka po psích mastích tak velká, že se psi kradou i v okolních vesnicích. "Není lehké sehnat takového psa. Musí mít na sobě dostatek tuku, jinak se mast udělat nedá,“ tvrdí jeden z místních prodejců.

 

 

Nádoba psí masti se prodává od 800 až do 1330 korun. Mast se kromě Slovenska prodává také například ve Velké Británii. Mast si údajně kupují především lidé, kteří věří, že má léčivé účinky. Psí maso se poté prodává k jídlu.

 

 

Do Chminianských Jakubovanů dorazili také veterináři a policie. Společně nalezli na místě několik ostatků psů, kteří zemřeli násilnou smrtí. Nikdo zatím ale nebyl obviněn. Na Slovensku je konzumace psa legální, ale zabít ho smí pouze veterinář.

Související témata:
tvnoviny.sk