Policejní pes

Psímu hrdinovi z Česka nachystali dojemné rozloučení. VIDEO

Téma:

Video, po jehož zhlédnutí nezůstane oko suché, zveřejnili policisté z amerického Chicaga. Loučí se na něm se služebním psem. Desetiletý Brix pocházel z České republiky. Celý život sloužil protidrogové jednotce chicagské policie. Onemocněl ale rakovinou a přes veškerou snahu museli lékaři Brixe uspat.

"Chicagská policie ztratila jednoho ze svých členů. Brix z jednotky K9 (označení, které americká policie používá pro kynologické týmy) zemřel v 10 letech po odvážné bitvě s rakovinou. Narozen 8. května 2007 v České republice, Brix oddaně sloužil oddělení v letech 2008 až 2018," napsali chicagští policisté na facebooku.

 

Anketa

Je takové rozloučení se psem adekvátní?

Hlasovalo 4365 lidí.
Zveřejnili video, které zachycuje loučení s oblíbeným členem sboru. Jeho psovodka Tara Porembová, která se podle policistů o Brixe starala celý jeho život, přivezla psa na veterinu. V tlamě měl Brix svoji oblíbenou hračku. Podél stála čestná stráž. Uvnitř se žena se svým parťákem naposledy loučí.

 

Její kolegové ji poté, co musel veterinář psa, který s rakovinou bojoval půl roku, uspat, před klinikou utěšují. Tělo Brixe, které je zahaleno do vlajky města Chicaga, pak za salutování čestné stráže vynášejí ven a nakládají do zvířecí záchranky.

 

 

Tu pak doprovází kolona blikajících policejních aut. Na služebně se pak společně s knězem nad tělem Brixe pomodlí. Jeho psovodce pak velitel předal složenou vlajku.

 

"Brix miloval svou práci a to, když mi mohl udělat radost. Zůstane v mém srdci na vždy. Strašně mi chybí," svěřila se Brixova psovodka.
 

vbo TN.cz